CyberbezpieczeństwoRynekPolecane tematy
Sophos inwestuje w technologie bezpieczeństwa oparte na uczeniu maszynowym
Rozwiązania firmy Sophos zyskają szereg funkcji z zakresu predykcyjnej ochrony środowisk IT. Pomoże w tym zakup amerykańskiej spółki Invincea.
Przedstawiciele firmy Sophos poinformowali o zawarciu umowy kupna spółki wyspecjalizowanej w systemach bezpieczeństwa wykorzystujących algorytmy uczenia maszynowego. Na ofertę firmy Invincea składają się m.in. rozwiązania bezpieczeństwa wykorzystujące mechanizmy tzw. głębokiego uczenia maszynowego, a także monitorowania zachowań aplikacji na potrzeby wykrywania i zapobiegania złożonym atakom. Oprogramowanie amerykańskiej spółki jest wykorzystywane m.in. w amerykańskim sektorze rządowym, a także w branży usług finansowych i ochrony zdrowia.
Plany zakładają, że technologie Invincea uzupełnią rozwiązania firmy Sophos. “Narzędzia Invincea wzmocnią dotychczasowe rozwiązania Sophos do ochrony końcówek o komplementarną ochronę predyktywną, która naszym zdaniem będzie miała coraz większe znaczenie dla przyszłości ochrony endpoint. Nabycie Invincea daje nam znaczące możliwości rozwoju w tym obszarze. Jesteśmy dumni mogąc powitać zespół Invincea w Sophos i z niecierpliwością czekamy na moment, w którym będziemy mogli zaoferować naszym klientom i partnerom najnowocześniejszą technologię machine learning w naszych rozwiązaniach” – podkreśla Kris Hagerman, dyrektor generalny firmy Sophos.
Według zapowiedzi po zamknięciu transakcji do zespołu firmy Sophos dołączą m.in. Anup Ghosh, dotychczasowy dyrektor generalny Invinvea i Norm Laudermilch, dyrektor ds. operacyjnych spółki. “Celem Invincea była zmiana tradycyjnego podejścia branży do ochrony antywirusowej i pokazanie, że żadna technologia nie jest w stanie samodzielnie zapewnić konsumentom pełnej ochrony. Podzielamy wizję Sophos – łącząc różne technologie w rozwiązaniach nowej generacji, możemy znacząco poprawić skuteczność ochrony urządzeń końcowych” – mówi Norm Laudermilch.
Całkowita wartość transakcji po uwzględnieniu maksymalnej premii earn-out może wynieść nawet 120 mln USD. Umowa nie dotyczy działu badawczo-rozwojowego Invincea Labs, który pozostanie podmiotem niezależnym od firmy Sophos. Zgodnie z zapowiedziami rozwiązania oferowane dotąd przez firmę Invincea będą nadal wspierane i oferowane na rynku.