CyberbezpieczeństwoRynek
Spółka Secfense uzyskała 2 miliony dolarów dofinansowania na międzynarodowy rozwój
Zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma Secfense, pozyskała w rundzie inwestycyjnej 2 miliony dolarów od Tera VC, Presto Ventures i RKKVC. Misją spółki jest wyeliminowanie ataków związanych z kradzieżą haseł oraz pomoc firmom w przejściu do bezpiecznej przyszłości bez ich stosowania. Secfense osiąga to, wprowadzając silne uwierzytelnianie wieloskładnikowe w całej organizacji oraz chroniąc systemy i aplikacje bez ingerencji w ich kod źródłowy. Pozyskane dofinansowanie posłużyć ma rozwojowi na rynkach zagranicznych, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i USA, poinformowali przedstawiciele spółki.
Pieniądze znikające z kont bankowych, dane zaszyfrowane przez atakujących czy wycieki wiadomości e-mail to nowa rzeczywistość, w której żyjemy. Wiele z tego rodzajów ataków może jednak zostać całkowicie wyeliminowana. Dlatego inwestorzy zauważyli potencjał w technologii User Access Security Broker opracowanej przez krakowskich specjalistów z Secfense. Przypomnijmy, że o szczegółach tego rozwiązania pisaliśmy już na łamach ITwiz w ramach cyklu Pomysły z Polski.
Jak się okazuje, firm gotowych do zainwestowania we wspomnianą technologię było w tej rundzie trzykrotnie więcej niż oczekiwali założyciele Secfense. Finalnie wybrani zostali ci, którzy są w stanie wnieść do spółki największą wartość pozafinansową, wskazali jej przedstawiciele. I tak, w skład międzynarodowego konsorcjum, które zainwestowało w Secfense, weszli aniołowie biznesu, w tym Mark Schuster (dyrektor sprzedaży z UiPath), Bartosz Dobrzyński (były członek zarządu P4 – właściciel operatora sieci komórkowej Play) oraz Elżbieta Kozera, odgrywająca dużą rolę w rozwoju polskich firm w Stanach Zjednoczonych.
Proste w użyciu uwierzytelniane wieloskładnikowe (MFA)
Na rynku jest bardzo dużo rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), ale do tej pory nikt nie zaproponował dobrego sposobu na szybkie i łatwe wprowadzenie ich do wielu aplikacji i systemów, tłumaczą specjaliści Secfense. “My to zrobiliśmy. Inwestorzy zauważyli, że broker Secfense to technologia, która rozwiązuje niektóre z największych problemów cyberbezpieczeństwa dużych organizacji. Rozprzestrzenia niewidzialną warstwę ochronną nad całą organizacją i wprowadza uwierzytelnianie MFA do wszystkich systemów i aplikacji. MFA jest wdrażane przy zerowych kosztach integracji, bez obciążania użytkowników końcowych oraz w szybki i zautomatyzowany sposób. Pomaga łączyć i usystematyzować to, z czego firmy już korzystają, tak aby MFA obejmowało całą organizację, a nie tylko jej część” – zapewnił Tomasz Kowalski, prezes zarządu, współzałożyciel Secfense.
Wartość, jaką User Access Security Broker wnosi do organizacji, została już doceniona przez ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa banku BNP Paribas Polska. Wśród klientów Secfense są również spółki z grupy Findia, które specjalizują się w ubezpieczeniach i usługach w obszarze technologii, cyberochrony oraz ochrony prawnej, PKP Intercity, jedna z największych firm transportowych w Polsce, a także organizacja odpowiedzialna za cyfryzację sektora rządowego w Polsce.
“Przed inwestycją w Secfense mieliśmy okazję porozmawiać z jej dotychczasowymi klientami. Ich reakcje były jednomyślne: to takie proste w użyciu! Szczególne wrażenie zrobił na nas fakt, że wdrożenie Secfense nie wymaga zaangażowania programistów IT. Daje to ogromną przewagę nad konkurencją, a jednocześnie otwiera drzwi potencjalnym klientom, którzy do tej pory bali się zmian związanych z wdrażaniem rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego” – skomentował Mateusz Bodio, dyrektor zarządzający w RKKVC.
Obecnie głównym celem krakowskiej spółki jest osiągnięcie za granicą tego, co udało się w ostatnich latach osiągnąć w Polsce. “Planujemy również zatrudnić nowych specjalistów – pod względem technologicznym poszukujemy programistów i ekspertów ds. bezpieczeństwa, w obszarze ekspansji rynkowej managerów rozwoju biznesu oraz handlowców. Liczymy na wsparcie naszych inwestorów i mentorów, którzy posiadają bogate doświadczenie zarówno w Europie, jak i w USA” – podsumował Tomasz Kowalski.