To najwyższe przychody tej giełdowej spółki w jej całej historii. Są one wyższe w porównaniu z rokiem 2023 o 32%. Firma zanotowała zysk brutto ze sprzedaży o wartości 11,7 mln zł, a zysk netto sięgnął 3,6 mln zł. W opinii zarządu yarrl, dobre wyniki stanowią podstawę do dalszego rozwoju w kolejnych latach. Spółka chce się skupić m.in. na poszerzaniu oferty własnych rozwiązań, w tym wykorzystujących możliwości AI, a także na zwiększaniu przychodów z sektorów finansowego oraz przemysłowego. Jednocześnie yarrl poszukuje też celów akwizycyjnych.
Warto podkreślić, że wszystkie segmenty działalności spółki były zyskowne, a średnia rentowność sprzedaży brutto grupy wyniosła niemal 17%.
„W ubiegłym roku, ale także na początku 2025 roku podpisaliśmy szereg kontraktów, w ramach których świadczymy usługi związane z rozwojem i utrzymaniem ważnych z punktu widzenia państwa oraz obywateli projektów m.in. e-PIT czy e-Urzędu Skarbowego. To dowód na to, że firma rozwija swoje możliwości realizacyjne jedocześnie poprawiając swoje finanse. Uważam, że jesteśmy gotowi do dalszego dynamicznego rozwoju bazując zarówno na poszerzaniu własnej oferty produktowej między innymi wdrażając rozwiązania AI, ale także zwiększając naszą obecność na rynkach finansowym i przemysłowym. Jednocześnie poszukujemy aktywnie podmiotów, które mogłyby być celem akwizycji. Te wszystkie elementy pozwolą nam dalej zwiększać skalę działalności, ale także wprowadzić nowe usługi i produkty do oferty” – skomentował Sławomir Połukord, prezes zarządu yarrl S.A.
yarrl SA powstała z połączenia firm Unima 2000 Systemy Informatyczne, działającej na polskim rynku od 1992 roku oraz firmy pTAG specjalizującej się w budowie i rozwoju oprogramowania na zlecenie. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie spółka zatrudnia ponad 500 pracowników i współpracowników. Ma swoje biura w Krakowie, Warszawie oraz Zielonej Górze. Realizuje złożone projekty informatyczne dla Klientów z wielu sektorów gospodarki, z akcentem na sektory regulowane, takie jak sektor publiczny i finansowy.
Grupę kapitałową yarrl stanowią – obok yarrl S.A. – spółki Lockus (usługi contact center) oraz Lockus K2 (usługi organizacji specjalistycznych konferencji). Klientami grupy kapitałowej yarrl są między innymi takie podmioty jak Ministerstwo Finansów, PKP Intercity, PFRON, Allegro, LPP, Evidentiq, InPost, DHL, Canal+, BP, Uniqa, Jeronimo Martins, Jysk. Firma prowadzi działalność operacyjną w 5 segmentach: usługi budowy i rozwoju oprogramowania, usługi wdrożeń rozwiązań partnerów, usługi wdrożeń rozwiązań własnych, usługi call i contact center oraz usługi organizacji konferencji i szkoleń.