AplikacjeRynekPolecane tematyPREZENTACJA PARTNERA

W jaki sposób SOLIDWORKS 2021 wspiera innowacje

Advertorial

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) stają obecnie przed licznymi wyzwaniami, takimi jak: rosnąca presja konkurencji, indywidualizacja potrzeb klientów czy coraz bardziej złożone wymagania dotyczące produktów. Wyzwania z kolei powodują rosnące zapotrzebowanie na cyfrowe modele biznesowe, oferty Software-as-a-Service oraz połączenie wszystkich danych i udostępnienie ich w sieci.

W jaki sposób SOLIDWORKS 2021 wspiera innowacje

Aby szybciej opracowywać nowe produkty i innowacje, konieczne jest wdrożenie płynnie zintegrowanych procesów projektowania. Celem jest reagowanie na zmieniające się wymagania biznesowe w sposób szybki i skalowalny oraz współpraca interdyscyplinarna w przedsiębiorstwie.

W jaki sposób SOLIDWORKS 2021 wspiera innowacjeUproszczenia dla dużych złożeń. Źródło: Dassault Systèmes

Z pomocą przychodzi nowa wersja flagowego oprogramowania Dassault Systèmes – SOLIDWORKS, która zawiera wiele nowych funkcjonalności i ulepszeń, umożliwiających użytkownikom dalszą optymalizację funkcji i toków pracy w zakresie projektowania, dokumentacji, zarządzania danymi i symulacji oraz przyspieszenie ich pracy.

NAJWAŻNIEJSZE NOWE FUNKCJE SOLIDWORKS 2021 W SKRÓCIE:
  • Lepsza wydajność podczas tworzenia rysunków dużych podzespołów, w tym poprawa trybu pracy na detalach.
  • Ulepszone modelowanie złożeń.
  • Lepsza praca na uproszczonych podzespołach.
  • Poprawa wydajności pracy na dużych, złożonych projektach.
  • Więcej opcji i elastyczność projektowania części.
  • Poprawa komfortu użytkowania dzięki oszczędności czasu i uproszczeniu zadań projektowych.
  • Szybsze, solidniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika symulacje.
  • Łatwiejsze projektowanie tras przewodów elektrycznych dzięki bardziej elastycznemu procesowi konstrukcyjnemu.
  • Poprawa wydajności pozwala zaoszczędzić czas podczas wykonywania częstych operacji w systemie SOLIDWORKS PDM (zarządzanie danymi produktów).
  • Sieciowy ekosystem projektowania i produkcji w chmurze zapewnia płynny tok pracy nad rozwojem produktów i łatwą rozbudowę o nowe narzędzia w zależności od zmieniających się wymagań biznesowych.

Od użytkowników, dla użytkowników

Co roku, podczas premiery nowej wersji SOLIDWORKS, Dassault Systèmes dostarcza użytkownikom dokument, który opisuje wszystkie zmiany w prezentowanej wersji oprogramowania. W 2020 roku ten dokument liczył 163 strony i 24 rozdziały. To pokazuje, jaką wagę przykładamy do stałego ulepszania naszych produktów, ale również dowodzi, że bardzo mocno wsłuchujemy się w głosy i opinie użytkowników.

W jaki sposób SOLIDWORKS 2021 wspiera innowacjeWyglądy kopiowane za pomocą próbnika. Źródło: Dassault Systèmes

Informacje – które Dassault Systèmes pozyskuje za pośrednictwem forum grup użytkowników, w trakcie bezpośrednich wizyt u klientów czy poprzez analizę zgłoszeń serwisowych – zostają następnie uporządkowane, a podczas corocznej konferencji 3DEXPERIENCE World w Stanach Zjednoczonych, gdzie spotykają się entuzjaści SOLIDWORKS z całego świata, firma prezentuje listę Top Ten najważniejszych i najbardziej pożądanych nowości. Ta lista jest co roku aktualizowana.

Przyspieszenie procesu projektowania

W wersji SOLIDWORKS 2021 nowe funkcje mają szczególny wpływ na projektowanie części i zespołów, szybszą instalację komponentów oprogramowania, środowisko rysowania i wydajność grafiki oraz zarządzanie danymi w celu przyspieszenia operacji na plikach i toków pracy. SOLIDWORKS 2021 zapewnia producentom wiele intuicyjnych narzędzi do modelowania parametrycznego i sub-D, renderingu zdjęć i symulacji strukturalnych. Ponadto uproszczono rozmieszczanie komponentów, uelastyczniono konstrukcję części i jeszcze bardziej poprawiono intuicyjność symulacji. Rozbudowane funkcje produktu mają zatem na celu zaoferowanie wszystkim firmom – niezależnie od ich wielkości i branży – właściwego rozwiązania ich wyzwań.

W jaki sposób SOLIDWORKS 2021 wspiera innowacjeElastyczne projektowanie części. Źródło: Dassault Systèmes

Aby uzyskać więcej informacji na temat Dassault Systèmes i SOLIDWORKS 2021, zapraszamy na strony internetowe https://discover.3ds.com/pl/contact-us oraz https://www.solidworks.pl/ whats-new-in-2021.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *