Dzisiejsza sytuacja to typowy przykład „Czarnego Łabędzia”, o którym pisał Nicolas Taleb. Jeżeli nie wiemy, że stan kwarantanny może objąć całe społeczeństwa, to nie można się też na to przygotować. W jaki sposób poradzić sobie w takiej sytuacji? Z jakimi wyzwaniami dziś stykają się działy IT? Jakie cele przed nimi stawia dziś biznes? W cyklu #IT4Business pokazujemy to na przykładzie konkretnych firm reprezentujących różnorodne sektory gospodarki. Jeśli chcesz się z nami skontaktować i podzielić się swoimi doświadczeniami, napisz na adres redakcja@itwiz.pl.

Najnowszy wpis

  • Pracując zdalnie dostajemy dużo dokładniejsze specyfikacje zamawianych przez klientów rozwiązań

    Z Marcinem Ogłaza, CIO w Rohlig Suus Logistics rozmawiamy o tym, jak na stan pandemii w Polsce reaguje sektor transportu i logistyki, czy można było się przygotować na taką sytuację, czym różni się od innych sytuacji kryzysowych, z jakimi, największymi problemami musiał sobie poradzić Rohlig Suus Logistics i w jaki sposób tego dokonano, jakie cele stawia dziś biznes przed IT oraz jakie nowe projekty wygenerowała obecna sytuacja. Czy da się przygotować na sytuację taką, z…

    Zobacz więcej

#ITdzielimysiewiedza

  • Chmurowa migracja do mainstream

    Chmurowa migracja do mainstream

    CASE STUDYPREZENTACJA PARTNERA

    Booksy we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej zmigrowało swoją aplikację do Google Cloud. O celach, kulisach i możliwościach jakie stwarza ta zmiana opowiada Paweł Sobkowiak, CTO w Booksy. Kwestią czasu było to, kiedy Booksy zmigruje swoją aplikację do chmury publicznej. Dziś ta aplikacja do rezerwacji terminów u dostawców różnego typu usług obsługuje już ponad 10 mln użytkowników na 25 rynkach. Od kilku lat, co roku podwaja swój biznes. Utrzymanie tak szybkiego tempa wzrostu, stabilności i…

    Zobacz więcej
  • Post-COVID19: efekt kuli śnieżnej w technologiach firm przemysłowych

    W związku z panującą na świecie pandemią koronawirusa firmy weszły w rzekę zmiany technologicznej, której tak bardzo się obawiały. „W praktyce okazało się, jak dobrze się w tym nurcie odnajdują. Dlatego nie będzie żadnego restartu, nikt z tego nurtu nie chce już wychodzić. Firmy poczuły bowiem czym realnie jest zmiana funkcjonowania, którą wywołała pandemia COVID-19” – mówi Krzysztof Wykręt, Global IT Director w Gulermak. Najważniejszym wehikułem obecnej zmiany jest transformacja nastawienia do adaptacji rozwiązań chmurowych.…

    Zobacz więcej