Praca
Capgemini z globalnym certyfikatem EDGEplus
W tym roku Capgemini uzyskało certyfikat EDGEplus dotyczący szerszego zakresu sprawiedliwości intersekcjonalnej na poziomie Grupy. Wyróżnienie to potwierdza zaangażowanie w działania na rzecz różnorodności i integracji społecznej.
Grupa Capgemini oraz wybrane lokalne oddziały firmy mogą już pochwalić się otrzymanym w przeszłości certyfikatem EDGE, który był wyróżnieniem skupiającym się na działaniach dotyczących równości płciowej. Grupa postawiła sobie cel osiągnięcia 40% udziału kobiet w swoich zespołach do 2025 roku i już w 2021 roku zwiększyła ten wskaźnik o 2%. Firma została również doceniona za swoje zaangażowanie we wspieranie różnorodności płci w 2022 roku w rankingu Bloomberg Gender Equality Index.
“Jesteśmy głęboko przekonani, że różnorodność naszych pracowników i pracowniczek oraz nasza silna kultura włączenia społecznego są fundamentem sukcesu naszej działalności. Otrzymanie certyfikatu EDGEplus w ramach całej Grupy jest kluczowym elementem postępu, jaki robimy budując sprawiedliwe, zróżnicowane i integracyjne miejsca pracy – z myślą o wszystkich osobach, które u nas pracują, a jest ich aktualnie ponad 350 tysięcy. To wyróżnienie z pewnością pomoże nam stać się firmą docelową dla wielu talentów” – skomentowała Shobha Meera, Chief CSR Officer w Capgemini oraz członkini Group Executive Committee.
EDGE Certification opiera się na rygorystycznej ocenie niezależnego jury, która dotyczy pełnego obszaru działalności organizacji: sprawiedliwości płacowej, skuteczności polityk i praktyk oraz inkluzywnej kultury firmowej. Integralną częścią oceny jest analiza danych statystycznych, przegląd polityk i praktyk oraz uwzględnienie doświadczeń pracowników w zakresie możliwości rozwoju zawodowego w obecnym miejscu pracy. W zależności od wyników, jakie otrzyma dana organizacja, tworzony jest plan działania i podejmowane są zobowiązania do jego realizacji.
Certyfikat EDGEplus dodatkowo potwierdza zaangażowanie w analizę kwestii krzyżowania się płci z jednym lub kilkoma dodatkowymi wymiarami, takimi jak: tożsamość płciowa, rasa/pochodzenie etniczne, LGBTQI+, praca z niepełnosprawnością, narodowość i wiek.
Inicjatywa EDGE opiera się na certyfikacji wykonywanej przez niezależną jednostkę. Certyfikaty przyznawane są na podstawie danych i informacji na temat organizacji oraz badań wewnętrznych. Cały proces wyróżnia się rygorem pod kątem wymagań koniecznych do zdobycia certyfikatu EDGE. Otrzymane wyróżnienie pozostaje ważne przez okres dwóch lat.