Praca

Capgemini z globalnym certyfikatem EDGEplus

W tym roku Capgemini uzyskało certyfikat EDGEplus dotyczący szerszego zakresu sprawiedliwości intersekcjonalnej na poziomie Grupy. Wyróżnienie to potwierdza zaangażowanie w działania na rzecz różnorodności i integracji społecznej.

Capgemini z globalnym certyfikatem EDGEplus

Grupa Capgemini oraz wybrane lokalne oddziały firmy mogą już pochwalić się otrzymanym w przeszłości certyfikatem EDGE, który był wyróżnieniem skupiającym się na działaniach dotyczących równości płciowej. Grupa postawiła sobie cel osiągnięcia 40% udziału kobiet w swoich zespołach do 2025 roku i już w 2021 roku zwiększyła ten wskaźnik o 2%. Firma została również doceniona za swoje zaangażowanie we wspieranie różnorodności płci w 2022 roku w rankingu Bloomberg Gender Equality Index.

“Jesteśmy głęboko przekonani, że różnorodność naszych pracowników i pracowniczek oraz nasza silna kultura włączenia społecznego są fundamentem sukcesu naszej działalności. Otrzymanie certyfikatu EDGEplus w ramach całej Grupy jest kluczowym elementem postępu, jaki robimy budując sprawiedliwe, zróżnicowane i integracyjne miejsca pracy – z myślą o wszystkich osobach, które u nas pracują, a jest ich aktualnie ponad 350 tysięcy. To wyróżnienie z pewnością pomoże nam stać się firmą docelową dla wielu talentów” – skomentowała Shobha Meera, Chief CSR Officer w Capgemini oraz członkini Group Executive Committee.

EDGE Certification opiera się na rygorystycznej ocenie niezależnego jury, która dotyczy pełnego obszaru działalności organizacji: sprawiedliwości płacowej, skuteczności polityk i praktyk oraz inkluzywnej kultury firmowej. Integralną częścią oceny jest analiza danych statystycznych, przegląd polityk i praktyk oraz uwzględnienie doświadczeń pracowników w zakresie możliwości rozwoju zawodowego w obecnym miejscu pracy. W zależności od wyników, jakie otrzyma dana organizacja, tworzony jest plan działania i podejmowane są zobowiązania do jego realizacji.

Przeczytaj również
Alstom planuje zatrudnić 150 specjalistów IT w Katowicach

Certyfikat EDGEplus dodatkowo potwierdza zaangażowanie w analizę kwestii krzyżowania się płci z jednym lub kilkoma dodatkowymi wymiarami, takimi jak: tożsamość płciowa, rasa/pochodzenie etniczne, LGBTQI+, praca z niepełnosprawnością, narodowość i wiek.

Inicjatywa EDGE opiera się na certyfikacji wykonywanej przez niezależną jednostkę. Certyfikaty przyznawane są na podstawie danych i informacji na temat organizacji oraz badań wewnętrznych. Cały proces wyróżnia się rygorem pod kątem wymagań koniecznych do zdobycia certyfikatu EDGE. Otrzymane wyróżnienie pozostaje ważne przez okres dwóch lat.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.