InfrastrukturaCDO

Cyfrowa transformacja z niezawodnymi narzędziami

Promocja

Rynkowe wyzwania dzisiejszego biznesu wymagają już nie tylko dostępu do technologii, ale też rozwiązań elastycznych, pozwalających szybko dostosować się do zmieniających się potrzeb. Nikt już nie zadaje sobie pytania dlaczego warto postawić na chmurę. Kluczową kwestią stał się wybór narzędzi, zapewniających szybkość i sprawność działania oraz ograniczenie kosztów. Dla wielu firm przeprowadzenie prawdziwej cyfrowej transformacji to poważne wyzwanie, w którym pomóc może doświadczony partner, dysponujący odpowiednią metodyką, obejmującą ludzi, procesy i technologie.

Cyfrowa transformacja z niezawodnymi narzędziami

Jeżeli chcielibyśmy scharakteryzować dzisiejszą rzeczywistość biznesową jednym słowem, to byłoby to słowo “zmiana”. Dotyczy ona niemal wszystkich aspektów prowadzenia działalności, szczególe roli technologii. Jeszcze kilka lat temu podstawowym zadaniem zespołu IT było wspieranie firmowych procesów przez stworzenie i utrzymanie stabilnej, efektywnej kosztowo platformy. Dziś dział IT jest już kluczowym elementem budowania przewag konkurencyjnych, wprowadzania innowacji i tworzenia nowej jakości biznesowej.

W związku z tym przedsiębiorstwa zmagają się z szeregiem nowych zadań, takich jak konieczność zarządzania miliardami osób, urządzeń oraz rzeczy tworzących i udostępniających dane, zapewnienie spersonalizowanej, natychmiastowej obsługi angażującej użytkownika, zwiększenie szybkości i sprawności działania czy zapewnienie wsparcia dla aplikacji i danych niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, zarówno w środowiskach brzegowych, jak i centrach kolokacji. Do tego trzeba dodać przygotowanie się na zastąpienie tradycyjnych centrów przetwarzania danych wieloma „centrami danych” zaprojektowanych w celu obsługi lawinowo rosnących ilości danych w środowiskach brzegowych. Według raportu Gartnera (2019 Global Market Insights Report) w roku 2025 w ten sposób będzie generowanych 75% danych.

W stronę chmury hybrydowej

Wszystkie te wyzwania wymagają narzędzi wykraczających poza chmurę publiczną. Potrzebny jest nowy model chmury hybrydowej, łączący najlepsze cechy chmury publicznej i prywatnej. Ogromne doświadczenia HPE w obu tych obszarach pozwala dostarczać technologie pomagające w lepszym wykorzystaniu wszystkich aplikacji i danych w środowiskach brzegowych, centrach kolokacji oraz centrach przetwarzania danych. Jednocześnie HPE udostępnia standardowe narzędzia, procesy i funkcje automatyzacji w formie usług, które przyspieszają i usprawniają działania środowisk informatycznych.

Przykładem kompleksowego rozwiązania jest HPE Synergy, pierwsza platforma stworzona od podstaw zgodnie z koncepcją infrastruktury komponowalnej, wspierająca dział IT w szybkim i nieprzerwanym dostarczaniu wartości biznesowej. To jednolita infrastruktura, ograniczająca złożoność operacyjną przy przetwarzaniu tradycyjnych obciążeń oraz przyspieszająca działanie aplikacji i usług nowego typu. HPE Synergy oparte jest na serwerach 10Gen, skalowalnych procesorach Intel® Xeon® zintegrowanych z technologią Silicon Root of Trust. Gwarantuje to podwyższony standard bezpieczeństwa, przez wykrywanie oraz usuwanie skutków ataków z wykorzystaniem funkcji szyfrowania i ochrony oprogramowania wbudowanego.

Rozwiązania takie jak HPE Synergy pozwalają działać elastycznie, obsługując platformy HPE oraz innych dużych partnerów udostępniających chmury hybrydowe, takich jak VMware® i Microsoft. To kolejny aspekt ważny z perspektywy przedsiębiorcy chcącego realizować biznesowe cele, takie jak przyspieszenie innowacji i szybsze wprowadzenie nowych produktów oraz usług, uproszczenie procesów, procedur oraz obniżenie kosztów, dzięki postawieniu na spójne środowisko chmury hybrydowej.

Jak narzędzia HPE sprawdzają się w praktyce?

Wdrożenia z wykorzystaniem rozwiązań HPE przeprowadza IT Solution Factor, doświadczony integrator systemów informatycznych, współpracujący z najbardziej doświadczonymi ekspertami na polskim rynku. Dotychczasowe realizacje firmy pokazują, jak odpowiednio dobrane kombinacje rozwiązań przyspieszają cyfrową transformację w firmach i zapewniają właściwy poziom swobody w obszarze technologicznego rozwoju.

Dla klienta z sektora bankowości, posiadającego prawie 200 placówek na terenie kraju z ofertą dla klientów indywidualnych i biznesowych, firma wdrożyła platformę HPE Synergy. Dzięki temu rozwiązaniu bank uprościł procesy związane z cyklem życia infrastruktury, co było podstawowym celem wdrożenia. Profile serwerów HPE Synergy pozwoliły na ujednolicenie podejścia do infrastruktury, co wpłynęło na eliminację wielu błędów powstających wskutek powtarzalnych i prostych procesów zarządzania. Dodatkową korzyścią było umożliwienie masowej aktualizacji poziomów oprogramowanie układowego, z czym od zawsze zmaga się wiele przedsiębiorstw. Wybrany pakiet rozwiązań podniósł jakość i zwiększył możliwości banku. Sama obudowa HPE Synergy Frame 12000 to najbardziej zaawansowana infrastruktura komponowalna, która na pewnym etapie rozwoju IT pozwala traktować ją jako kod, co umożliwia wdrażanie systemu z prędkością dostępną jedynie dla rozwiązań typu cloud.

Inny klient, również z sektora bankowego za sprawą IT Solution Factor otrzymał wsparcie w standaryzacji jego infrastruktury Data Center w oparciu o najnowszą technologię HPE Synergy. Lider wśród dużych banków w Polsce i jedna z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie zyskał w ten sposób infrastrukturę, w ramach której nowe i istniejące obudowy zostały połączone tak, aby uzyskać maksymalną prostotę w zarządzaniu. Cały projekt objął obudowy i serwery przeznaczone uzupełnieniu zasobów systemów otwartych, czyli pod wirtualizację RHEL.

Narzędzia implementowane przez IT Solution Factor wsparły też proces cyfryzacji administracji publicznej. W ramach projektu dla Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej firma wdrożyła platformę HPE Synergy, zrealizowane zostały również usługi wsparcia informatycznego. Z powodu pandemii zapotrzebowanie na kontakt z instytucjami państwowymi drogą cyfrową znacząco wzrosło i na to wyzwanie odpowiedziała platforma HPE Synergy. Pozwoliła ona uprościć podejście do infrastruktury i zautomatyzować jej obsługę. Tym samym wyeliminowano błędy powstające wskutek powtarzalnych procesów zarządzania środowiskiem IT. Wdrożenie serwerów umożliwiło bardziej efektywne gospodarowanie zasobami IT, a także uaktualnienie wszystkich warstw oprogramowania układowego. Gwarancją sprawnego funkcjonowania tego rozwiązania są usługi serwisowe dla szerokiego spektrum urządzeń sieciowych i serwerowych z gwarantowanym 3h czasem naprawy. IT Solution Factor objął opieką produkty takich producentów jak m.in.: Brocade, IBM, Cisco, HPE.

Każdy z tych klientów zmagał się z wyzwaniami dotyczącymi m.in. bezpieczeństwa danych, zmian organizacyjnych, zwiększenia elastyczności, a w konsekwencji sprawniejszego odpowiadania na nowe potrzeby rynku. Postawienie na sprawdzone i wszechstronne rozwiązania, a także na doświadczonego partnera pozwoliło stworzyć nową kulturę organizacji, przystosowaną do pracy w chmurze i funkcjonującą w realiach prawdziwej transformacji cyfrowej.

W naszej broszurze informacyjnej przedstawiamy skuteczne narzędzia, dzięki którym każda organizacja osiągnie pożądaną szybkość i sprawność działania.

Przyspiesz swój biznes, dokonaj transformacji swojego IT, skontaktuj się z nami:
transformation@itsf.com.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *