Rynek

Czy Juniper Networks naruszył prawo antykorupcyjne?

Postępowanie ma zweryfikować, czy jeden z największych producentów sprzętu sieciowego na świecie wykorzystywał praktyki korupcyjne w działalności poza rynkiem USA.

Przedstawiciele Juniper Networks poinformowali o rozpoczęciu formalnego dochodzenia o naruszenie amerykańskiej Ustawy o przeciwdziałaniu zagranicznym praktykom korupcyjnym. Uchwalona w 1977 roku ustawa wymusza na amerykańskich przedsiębiorstwach określone zasady prowadzenia księgowości i wprowadza mechanizmy przeciwdziałania korupcji m.in. w celu osiągnięcia określonych korzyści biznesowych. Wszczęcie dochodzenia oznacza, że pracownicy Juniper Networks są podejrzewani o wręczanie łapówek osobom decydującym o przebiegu postępowań przetargowych. Nie jest jednak wykluczone, że zarzuty te dotyczą nie tyle pracowników Juniper Networks, co dystrybutorów rozwiązań amerykańskiego koncernu. Odrębne postępowania w sprawie prowadzą: amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Departament Sprawiedliwości USA.

Bloomberg donosi, że władze firmy zapowiadają pełną chęć współpracy z amerykańskim regulatorem. Nie wiadomo jak szerokie będzie dochodzenie, ani jak długo potrwa. Na wieść o rozpoczęciu dochodzenia wartość akcji Juniper Networks spadła o 5%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *