PracaPolecane tematy

Czy praca hybrydowa zagości w naszym życiu zawodowym na stałe?

Najnowsze dane pokazują nieustannie zmieniające się podejście do pracy – obecnie ok. 40% pracowników pracuje zdalnie, a prawie 30% w modelu hybrydowym. W globalnym Barometrze Zaufania Edelmana, 63% respondentów zadeklarowało, że wykorzystywanie technologii w miejscu pracy daje ludziom przestrzeń do wykonywania obowiązków w sposób jeszcze bardziej przemyślany. Z kolei jak wynika z badań HP w Wielkiej Brytanii, 89% pracowników biurowych uważa, że model hybrydowy stwarza szansę na poprawę samopoczucia oraz równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Czy praca hybrydowa zagości w naszym życiu zawodowym na stałe?

Obserwując wspomniane zmiany firma HP zdecydowała się w ubiegłym roku na przejęcie Poly – producenta rozwiązań do wideokonferencji, kamer czy zestawów słuchawkowych. Jak wskazują przedstawiciele HP, połączenie obu marek miało na celu stworzenie wiodącej na rynku oferty rozwiązań hybrydowych. Zwłaszcza, że urządzenia peryferyjne stanowią segment o wartości 110 miliardów, rosnący o 9% rocznie (w I kwartale 2022 roku – wzrost o 40%.)

“W sytuacji, gdy coraz więcej osób pracuje zdalnie bądź hybrydowo wygoda i elastyczność mają priorytetowe znaczenie, a budowanie spójnej kultury firmy i zgranego zespołu pracowników jest coraz większym wyzwaniem. Chcemy ułatwić pracownikom komunikowanie się za pośrednictwem naszej technologii – od rozwiązań dla sal konferencyjnych po laptopy biznesowe obsługujące wiele kamer” – komentuje Andrzej Sowiński, dyrektor zarządzający HP Inc Polska. “Połączenie Poly i HP zapewni użytkownikom końcowym niezbędny sprzęt, oprogramowanie i usługi wymagane do skutecznego nawigowania hybrydowego świata nie tylko teraz, ale i w przyszłości” – dodaje.

Czy w 2023 roku „praca hybrydowa” będzie nazywana po prostu „pracą”?

Obecnie, zarówno przedsiębiorstwa, jak i ich pracownicy szukają coraz lepszych sposobów pracy i współpracy
w hybrydowym świecie. Około 75% pracowników biurowych inwestuje w poprawę swoich domowych warunków pracy. Tradycyjne przestrzenie biurowe są również rekonfigurowane w celu wspierania hybrydowej pracy i współpracy, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dla sal konferencyjnych. Obecnie istnieje ponad 90 milionów sal, z których mniej niż 10% oferuje możliwość korzystania z wideo, podczas gdy tylko 15% jest wyposażone w technologię VC (virtual circuit). Jednocześnie oczekuje się, że do 2024 roku segment rozwiązań biurowych dedykowanych dla sal konferencyjnych potroi się.

Przewiduje się, że w 2023 roku „praca hybrydowa” będzie nazywana po prostu „pracą”. Nie będzie to już trend, ale norma. W ciągu ostatnich kilku lat organizacje przyzwyczaiły się do zarządzania pracownikami pracującymi w domu. Jednak w 2023 roku będą musiały dostosować się także do zarządzania ludźmi pracującymi z wielu, różnych (nawet bardzo odległych) miejsc.

Ponadto przewidywany jest wzrost liczby tzw. cyfrowych nomadów, czyli osób, które pracują zdalnie w pełnym wymiarze godzin z różnych miejsc na świecie (na łamach ITwiz pisaliśmy już o tym trendzie tu). Organizacje muszą upewnić się, że są gotowe zaoferować pracownikom pełną elastyczność, zwłaszcza jeśli chcą zatrzymać i przyciągnąć najlepszych w ich branży ekspertów, z których wielu będzie chciało pracować za granicą. Jak wskazują specjaliści HP, pracodawcy powinni zapewnić swoim pracownikom odpowiednie narzędzia, pozwalające im pracować najlepiej jak potrafią, niezależnie od lokalizacji.

HP i Poly chcą wspólnie dostarczać kompletny ekosystem urządzeń, oprogramowania i usług cyfrowych w celu zagwarantowania najwyższej jakości doświadczeń, zwiększenia produktywności pracowników i zapewnienia klientom korporacyjnym lepszej widoczności, słyszalności, bezpieczeństwa oraz możliwości zarządzania w ich hybrydowych środowiskach IT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *