Rynek
MAIN i Equinix podpisały umowę partnerską, aby pomóc w procesie migracji do chmury
Equinix, największy na świecie dostawca centrów danych i usług kolokacji, oraz MAIN, firma oferująca usługi wynajmu infrastruktury IT, relokacji, kolokacji i migracji, podpisały umowę o współpracy partnerskiej. Celem wspólnych działań obu podmiotów jest umożliwienie polskim klientom sprawnej migracji części lub całości infrastruktury do chmury, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa danych oraz elastyczności i skalowalności usług.
Wspólna oferta MAIN i Equinix łączy w sobie wsparcie w budowaniu chmur obliczeniowych i procesie migracji do nich, szkolenia oraz usługi zapewniające bezpieczeństwo danych. Współpraca opiera się na wykorzystaniu usług Equinix Cloud Exchange (ECX) Fabric i Centrum Danych MAIN. Dzięki nim klienci mogą bezpośrednio i bezpiecznie łączyć własną rozproszoną infrastrukturę IT i cyfrowe ekosystemy dostawców takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services, a także przenosić zasoby do chmury.
“Liderzy IT w różnych krajach na całym świecie zwiększają tempo cyfrowej transformacji i przenoszą więcej funkcji do chmury. Polska nie jest tu wyjątkiem. W naszym najnowszym badaniu globalnych trendów technologicznych 65% polskich decydentów w obszarze IT stwierdziło, że planuje przenieść więcej funkcji do chmury – dwie trzecie z nich zrobi to w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Kanał partnerski będzie odgrywał znaczącą rolę w tej zmianie i niezwykle ważne jest, aby partnerzy znaleźli sposoby na rozszerzenie swojej oferty, by dostarczyć wartości dla przedsiębiorstw w procesie ich cyfrowej transformacji. Partnerstwo pomiędzy MAIN i Equinix służy właśnie temu celowi: umożliwi nam wspólne dotarcie do nowych klientów i współpracę w celu rozwiązania wszelkich wyzwań i wykorzystania każdej okazji, jaką daje nam ten bezprecedensowy okres zakłóceń i zmian” – mówi Robert Busz, dyrektor zarządzający na Polskę, firma Equinix.
Wsparcie w budowaniu hybrydowych środowisk pojedynczej chmury i wielu chmur obliczeniowych
Firmy i ich działy IT stoją dziś przed wieloma wyzwaniami. Muszą skutecznie świadczyć usługi informatyczne, gwarantując odpowiedni poziom wydajności wszystkich systemów oraz wiedzę umożliwiającą ich właściwe utrzymanie. Muszą także zapewnić ciągłość działania, tak aby uniknąć negatywnych doświadczeń klienta i utraty zysków wynikających z niedostępności aplikacji. Potrzebują zatem niezawodnej infrastruktury IT.
Coraz więcej firm rozważa migrację części lub całości tej infrastruktury do chmury. Jakie kroki powinny podjąć, by zwirtualizować zasoby informatyczne i przenieść je do chmury hybrydowej lub do chmur kilku dostawców? Jednym z niezbędnych elementów procesu migracji jest optymalizacja sieci, która ma zapewnić sprawne działanie systemów informatycznych funkcjonujących zarówno we własnym, jak i zewnętrznym centrum danych. Działy IT muszą również zadbać o to, by przezwyciężyć ograniczenia związane z elastycznością i obniżyć koszty istniejących sieci MPLS i Point-to-Point w przypadku zwiększonego ruchu w sieci i słabszej optymalizacji starzejących się sieci.
“Odpowiedzią na te wyzwania jest wspólna oferta firm MAIN i Equinix, obejmująca szereg usług. Pierwsza z nich to dogłębna analiza i optymalizacja architektury IT. Skuteczne strategie i plany jej modernizacji stosowane przez obie firmy obejmują szczegółową dokumentację realizacji projektu z uwzględnieniem właściwego zrozumienia umów SLA – również w zakresie baz danych – oraz utrzymania najwyższych standardów produktów i usług” – przekonują przedstawiciele Equinix.
Szkolenie i wsparcie podczas migracji do chmury
MAIN i Equinix oferują również usługi wsparcia podczas migracji do chmury. Zapewniają szkolenia w zakresie zarówno infrastruktury informatycznej dostępnej w ramach świadczenia usług chmury obliczeniowej, jak i narzędzi wspomagających proces migracji i zarządzanie rozproszonymi zasobami IT. Pomagają klientom w obszarze chmury prywatnej, laaS, PaaS, kolokacji, relokacji, migracji oraz integracji z głównymi dostawcami usług chmury obliczeniowej, takimi jak Microsoft Azure i Amazon Web Services.
W ramach usług oferowanych wspólnie z Equinix firma MAIN dostarcza dedykowane środowisko – z wydzielonymi hostami i zasobami dyskowymi – umożliwiające tworzenie wirtualnych serwerów we własnej infrastrukturze. Zapewnia również dynamiczny przydział zasobów. Prywatna chmura MAIN jest dostępna w ECX Fabric.
MAIN i Equinix opracowały też strategie usuwania skutków awarii systemów informatycznych, gwarantujące ciągłość działania przedsiębiorstwa. MAIN dostarcza specjalistyczną wiedzę, która pozwala zoptymalizować usługi sieciowe, obniżyć koszty, zwiększyć elastyczność i wykorzystać gęstość sieci w ramach usługi ECX Fabric, a także dzięki zastosowaniu rozwiązania SD-WAN. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy obecnej infrastruktury i strategii IT firmy, specjaliści MAIN i Equinix opracowują wysoce efektywne rozwiązanie dostosowane do potrzeb firmy i wdrożone w ramach usługi Equinix.
Bezpieczeństwo danych dzięki usługom Data Replicator i ECX Fabric
Jedną z dodatkowych usług oferowanych przez MAIN i Equinix jest Data Replicator, narzędzie do replikacji danych w bazach danych: Oracle, Microsoft SQL Server dla Oracle, Microsoft SQL Server oraz PostgreSQL. Zapewnia on dostęp do kopii danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym bez wpływu na dostępność i wydajność systemów źródłowych. Dostarczana przez obie firmy usługa Performance Monitor pozwala na monitorowanie i analizę wydajności baz danych w infrastrukturze IT, wskazując na możliwe problemy z wydajnością i precyzyjnie określając ich przyczyny.
Data Replicator działa w centrach danych Equinix i jest dostępny w ponad 35 lokalizacjach na całym świecie. Z kolei dzięki zastosowaniu globalnych, programowalnych połączeń, klienci korzystający z ECX Fabric mogą łączyć rozproszoną infrastrukturę IT z cyfrowymi ekosystemami. Rozwiązanie to zapewnia skalowalność, wydajność i łączność poprzez samoobsługowy portal lub API. Jeden port pozwala uzyskać dostęp do każdego elementu infrastruktury IT w dowolnym momencie, lokalnie lub z innej odległej lokalizacji. Dzięki temu firmy są w stanie zachować najwyższe standardy w zakresie utrzymania ciągłości działania.