Branża ITRynek

Bakotech poszerza ofertę o rozwiązania Cato Networks

Oferowany przez Cato Networks system bezpieczeństwa klasy SASE będzie dostępny przede wszystkim w formie usługi zarządzalnej w dystrybucji należącej do Grupy Bakotech spółki CEEcloud. Rozwiązanie ma wyróżniać się m.in. wysoką elastycznością i skutecznością.

Bakotech poszerza ofertę o rozwiązania Cato Networks

Przedstawiciele firmy CEEcloud podkreślają, że m.in. za sprawą architektury cloud-native rozwiązania Cato Networks umożliwiają szybkie wdrażanie nowych funkcjonalności, a zarazem – pozwalają na zapewnienie prawidłowego poziomu bezpieczeństwa bez zaangażowania ze strony zespołów IT. Sztandarowym rozwiązaniem Cato Networks jest platforma SASE (Secure Acces Service Edge), która łączy funkcje SD-WAN i Security Service Edge (SSE) w ramach jednej usługi działającej w modelu chmurowym i obejmującej swoją funkcjonalnością wszelkie zasoby firmowe – fizyczne oraz mobilne, niezależnie od ich lokalizacji.

W efekcie, możliwe staje się zastąpienie klasycznych, nierzadko kosztownych rozwiązań bezpieczeństwa, rozwiązaniem które zapewnia dodatkowo możliwość szybkiego dostosowania modelu działania do zmieniających się potrzeb biznesowych. Rozwiązanie Cato Networks zapewnia przy tym m.in. centralizację zarządzania infrastrukturą. Rozwiązanie zapewnia też unikalne mechanizmy integracyjne, które pozwalają na kompleksowe zabezpieczenie oraz optymalizację dostępu do zasobów chmurowych. Jednocześnie, ułatwiona jest także integracja z rozwiązaniami wykorzystywanymi w modelu tradycyjnym. Oferowana przez Cato Networks platforma pozwala też na podniesienie wydajności przepływu danych pomiędzy różnymi lokalizacjami.

“W przeszłości dostęp do sieci odbywał się przy pomocy rozwiązań punktowych, jednak ich działanie było złożone i kosztowne, co szkodziło elastyczności przedsiębiorstw. SASE skraca czas opracowywania nowych produktów oraz dostarczania ich na rynek, a także umożliwia firmom reakcję na szybko zmieniające się warunki biznesowe i działania konkurencji. Przejście na pracę zdalną oraz coraz częstsze korzystanie z chmury ma duży wpływ na bezpieczeństwo informacji oraz sieci, z których korzystają przedsiębiorstwa. Czymś, co wyróżnia Cato i jego rozwiązanie, jest zapewnienie elastyczności w tych nowych warunkach. SASE umożliwia wdrażanie nowych działań przy niskich kosztach oraz zapewnienie wszystkim pracownikom firmy bezpiecznego dostępu do systemu z każdego miejsca na świecie” – zapewniają eksperci Grupy Bakotech.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *