CyberbezpieczeństwoSztuczna inteligencjaRynekPolecane tematy
Microsoft Copilot for Security będzie ogólnie dostępny od 1 kwietnia br.
Pierwsze w branży narzędzie Generative AI przeznaczone dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa ma pomóc zwiększyć ich umiejętności, efektywniej współpracować, widzieć więcej i szybciej reagować. Copilot for Security oparty jest na dużej ilości danych i analizach zagrożeń, w tym ponad 78 bilionach sygnałów bezpieczeństwa przetwarzanych przez Microsoft każdego dnia – informują twórcy rozwiązania.
Copilot for Security będzie dostępny dla szerokiego grona organizacji od 1 kwietnia br. w modelu pay-as-you-go (płatność zgodna z rzeczywistym użyciem). Narzędzie to może przetwarzać monity i odpowiadać użytkownikowi w ośmiu językach, z wielojęzycznym interfejsem dostępnym dla 25 różnych języków.
W ramach ogólnej dostępności Copilot for Security zawiera następujące, nowe funkcje:
- Indywidualne zbiory promptów pozwalają użytkownikom tworzyć i zapisywać własne serie podpowiedzi w języku naturalnym dla typowych strumieni pracy i zadań związanych z bezpieczeństwem.
- Integracja z bazą wiedzy, w wersji zapoznawczej, umożliwia integrację Copilot for Security z logiką biznesową i wykonywanie działań w oparciu o własne przewodniki krok po kroku.
- Integracja z globalnymi partnerami, którzy aktywnie rozwijają usługi.
- Połączenie z Microsoft Defender External Attack Surface Management pozwala zidentyfikować i przeanalizować najbardziej aktualne informacje na temat zagrożeń związanych z zewnętrzną powierzchnią ataku organizacji.
- Dzienniki inspekcji i dzienniki diagnostyczne Microsoft Entra zapewniają dodatkowy wgląd w dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa lub analizę kwestii IT dzienników inspekcji związanych z określonym użytkownikiem lub zdarzeniem.
- Raportowanie użycia zapewnia wgląd w sposób, w jaki zespoły korzystają z Copilot, dzięki czemu można zidentyfikować jeszcze więcej możliwości optymalizacji.
Przedstawiciele Microsoft przywołują wyniki analizy badającej wpływ tego rozwiązania na produktywność specjalistów ds. cyberbepzieczeństwa, z której wynika że:
- doświadczeni analitycy cyberbezpieczeństwa byli o 22% szybsi dzięki narzędziu Copilot,
- o 7% dokładniejsi we wszystkich zadaniach podczas korzystania z narzędzia,
- a 97% z nich stwierdziło, że chce korzystać z Copilot następnym razem, gdy będą wykonywać to samo zadanie.
Więcej informacji na temat tego narzędzia dostępnych jest pod poniższym linkiem.