InfrastrukturaPolecane tematyPREZENTACJA PARTNERA

Migracja infrastruktury IT do data center – jak to zrobić w sposób przewidywalny i bezpieczny?

Zobacz wideo

Przeniesienie do zewnętrznego data center pełnej infrastruktury organizacji – przy jednoczesnym zminimalizowaniu wpływu na jej działalność biznesową – to zapewne jeden z najbardziej skomplikowanych projektów jakiego podejmują się działy IT. Aby migracja zakończyła się sukcesem, potrzeba solidnego podejścia oraz metodologii obejmującej poszczególne jej etapy – od analizy, poprzez planowanie, aż po faktyczną realizację. Całość tego procesu, zarówno w wymiarze informatycznym, jak i administracyjnym, prześledzić można na przykładzie migracji do Data Center Netii zrealizowanej dla Grupy Rawlplug.

Migracja infrastruktury IT do data center – jak to zrobić w sposób przewidywalny i bezpieczny?

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na przeniesienie infrastruktury do zewnętrznego Data Center. Powody są oczywiste – migracja nie tylko pozwala uniknąć kosztów związanych z koniecznością utrzymywania własnej infrastruktury IT, ale pozwala też na uzyskanie jej maksymalnej wydajności. Jednocześnie jest to również szansa na ujednolicenie środowiska IT.

Pełen proces migracji wymaga solidnego planu oraz bazowania na sprawdzonych metodach obejmujących takie części składowe, jak choćby analizę możliwych ryzyk, przygotowanie dokumentacji, zapasowych środowisk tymczasowych, backupu danych, zestawienia connectivity, czy procedur testowania i uruchomienia. Z kolei w wypadku fizycznej migracji do kolokacji wymagane jest zadbanie o logistykę: demontaż, pakowanie, transport w tym podział na transze i ubezpieczenie, rozpakowanie oraz montaż. Wszelkie tego typu działania wiążą się również z koniecznością bardzo dobrej współpracy pomiędzy zespołami IT. Zresztą nie tylko pracownicy, a wszyscy interesariusze projektu w całym przedsiębiorstwie winni być informowani o jego przebiegu, aby wspólnie płynnie współpracować.

O tym w jaki sposób zorganizować szybką, bezproblemową i skuteczną migrację do zewnętrznego data center, opowiedzieli podczas webinarium „Migracja do Data Center – jak przejść suchą nogą?”: Sebastian Paczkowski, konsultant ICT w NetiaNext oraz Sebastian Węgrzynkiewicz, kierownik ds. Infrastruktury IT w Grupie Rawlplug.

Obejrzyj nagranie webinaru:

Eksperci, na przykładzie case study Grupy Rawlplug, podzielili się najlepszymi praktykami oraz wyciągniętymi lekcjami, które pozwolą lepiej przygotować się do procesu migracji lub konsolidacji infrastruktury IT w zewnętrznym centrum danych. Dyskusję poprowadził Adam Jadczak, redaktor naczelny ITwiz.

Podczas webinarium omówiono poniższe zagadnienia:

  1. Jak przygotować własną organizację do migracji do zewnętrznego centrum danych?
  2. Z jakiego typu usług możesz skorzystać w data center Netii?
  3. W jaki sposób zbudować strategię nowoczesnego działu IT opartego o infrastrukturę hybrydową?
  4. Jakie korzyści daje hybrydowe środowisko IT?
  5. Jak wyglądał dialog techniczny między przedstawicielami Grupy Rawlplug i Netii?
  6. Jak wykorzystać doświadczenia innych?
  7. Jak identyfikować i klasyfikować potencjalne problemy?
  8. Jak wykorzystać łatwość dodawania nowych zasobów chmurowych do własnej infrastruktury IT?
  9. W jaki sposób te technologie poprawiają szybkość reakcji na oczekiwania klientów, skracają Time-to-Market, pozwalają skoncentrować się na core biznesie?
  10. Jakie możliwości oferuje rozbudowa własnych zasobów o usługi cloud computing i geo-redundancja możliwa dzięki wykorzystaniu bogatego ekosystemu centrów danych Netii?

Jeśli jesteś zainteresowany dodatkowymi informacjami skontaktuj się z ekspertem firmy Netia

Sebastian Paczkowski, konsultant ICT w NetiaNext
tel: 887 846 248
e-mail: sebastian.paczkowski@netia.pl
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/sebastianpaczkowski/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *