Polski startup, który opatentował w Stanach Zjednoczonych rozwiązanie skracające o połowę czas potrzebny na znalezienie i usunięcie awarii w oprogramowaniu, w czerwcu weźmie udział w Boston Bootcamp, organizowanym przez MIT Enterprise Forum CEE – to wynik zwycięstwa w tym programie akceleracji. Wcześniej firma zyskała dwóch dużych europejskich klientów z branży medycznej – w Polsce i Rumunii.
Wspomniany Bootcamp ma na celu wsparcie młodych startupów w tworzeniu kompleksowej i skutecznej strategii wejścia na rynek USA. “Obecność w Bostonie będzie okazją, żeby w trakcie warsztatów z liderami i mentorami związanymi z MIT wzbogacić naszą strategię wejścia na rynek amerykański (Go-To-Market). Szczególnie obiecująco brzmi dla mnie warsztat związany z budowaniem kanałów sprzedaży partnerskiej w Stanach Zjednoczonych. Chcemy również rozwinąć naszą sieć kontaktów zarówno z amerykańskimi funduszami venture capital jak i potencjalnymi klientami” – mówi Marek Szmigiel, prezes RevDeBug.
Warsztaty mają pomóc polskiej firmie lepiej przygotować się do wejścia i szybkiego skalowania na rynku amerykańskim. W trakcie Boston Bootcamp przedstawiciele polskiego start-upu będą mieli również okazję spotkać się z innymi laureatami tej edycji w obszarze oprogramowania B2B.
Ponadto, zespół RevDeBug pracuje już nad programami pilotażowymi w Wielkiej Brytanii, gdzie współpracę z Santander Bank Polska S.A. wybrano w październiku 2020 roku jako najlepszą w akceleratorze AccelPoint.
Jak zapewniają przedstawiciele startupu – spółka dobrze przygotowała się do ekspansji zagranicznej. Dyrektorem ds. sprzedaży został bowiem Călin Mureşan, który przez ostatnie cztery lata odpowiedzialny był za dział Account Management w Netguru – jednym z największych polskich software house’ów, zajmujących się tworzeniem oprogramowania dla wiodących firm na rynkach polskim i zagranicznym. Menedżer ten rozbudował zespół z trzech do 30 osób, a obroty firmy wzrosły w tym czasie sześciokrotnie – do ponad 50 milionów dolarów rocznie.
Kierunek: branża medyczna
Narzędzie RevDeBug to „czarna skrzynka” dla oprogramowania. Opatentowane w USA rozwiązanie nie tylko pokazuje dokładne miejsce w kodzie, gdzie wystąpił błąd, ale i wszystkie czynniki, które spowodowały jego wystąpienie. Na łamach serwisu ITwiz pisaliśmy już szczegółowo o tym rozwiązaniu w ramach cyklu Pomysły z Polski.
Jedną z branż, na które stawia startup jest służba zdrowia. Na początku roku firma zaczęła współpracę z Lux Medem. Niedawno umowę z RevDeBug podpisała z kolei największa rumuńska prywatna sieć medyczna – Regina Maria.
“Sprawność obsługi pacjentów, brak przerw w dostępności usług i bezpieczeństwo danych są dla sieci medycznych kluczowe. Nasze rozwiązanie pozwala skrócić o połowę czas usunięcia awarii” – mówi Adam Kruszewski, dyrektor ds. technicznych RevDeBug.
Właśnie dlatego, zarówno w przypadku grupy LuxMed, jak i Regina Maria, startup wdrożył swoje narzędzie na portalu pacjenta.
“Interesuje nas jednak nie tylko branża medyczna. Nasze rozwiązanie pozwala usprawnić działanie, przyspieszyć usuwanie błędów oraz zmniejszyć koszty działów IT właściwie w każdej firmie. W branży bankowej czy e-commerce jest to kluczowe i tam również prowadzimy rozmowy” – podsumowuje Marek Szmigiel.