PracaAplikacjeBranża ITPREZENTACJA PARTNERA

W bieżącym roku firma LeverX Group planuje powiększenie zespołu w Polsce do 100 osób

Promocja

W bieżącym roku LeverX Group otworzyła oddział w Polsce. Jakie plany ma międzynarodowa firma IT na polskim rynku? W jakim kierunku rozwija się firma i na jakie technologie kładzie nacisk? O tych i innych zagadnieniach rozmawialiśmy z szefem polskiego biura Dzmitrym Jabłońskim.

W bieżącym roku firma LeverX Group planuje powiększenie zespołu w Polsce do 100 osób

Do końca roku planujemy powiększyć zespół, tak aby liczył 100 osób. Nie jesteśmy sztywno związani z biurem, wielu pracuje zdalnie i chętnie zatrudniamy pracowników nie tylko z Wrocławia, ale i z każdego innego miasta w Polsce. Dziś w Polsce są wolne miejsca pracy na stanowisku Java-, Node.js-, ABAP- i Frontend Developer i innych.

LeverX Group rozwija dwa kierunki: Emerline i LeverX. Czym różnią się od siebie i jak powstały?

Zaczynaliśmy 18 lat temu jako firma specjalizująca się we wdrażaniu i dostosowywaniu rozwiązań SAP. Równolegle, od 2008 roku, zaczęliśmy tworzyć strony internetowe i aplikacje mobilne w Javie, Pythonie,. NET, Node.JS i innych językach. W rezultacie w 2011 r. pojawiła się marka Emerline, która współpracuje dziś ze startupami z Doliny Krzemowej, średnimi i dużymi firmami, rozwija własne produkty i wykorzystuje różnorodne stosy technologii niezwiązane z SAP. Również w projektach zespół stosuje nowe technologie: Data Science, Machine Learning, IoT, Augmented Reality. Te dwa obszary pozwoliły firmie wejść na poziom integratora systemów. Oferujemy klientom zarówno kompleksowe rozwiązanie oparte na SAP, jak i opracowanie pełnych projektów z wykorzystaniem innych technologii.

LeverX posiada status SAP Global Strategic Supplier for Technical Services. Co to oznacza dla pracowników i firmy?

Uzyskaliśmy ten status, ponieważ posiadamy unikalną wiedzę, która pozwala na wdrażanie rozwiązań o dowolnej złożoności i pracę w różnych dziedzinach: metalurgia, handel detaliczny i hurtowy, motoryzacja, przemysł naftowy i gazowy, sektor finansowy i bankowość i inne. Współpracujemy z 3M, Hallmark, RETAL, KIA Motors, a także z SAP.

Taka współpraca z SAP pozwala nie tylko na zdobycie zaufania dużych klientów, ale także na korzystanie z najnowszych rozwiązań SAP, w których stosowane są AI, Internet of Things, Machine Learning, Blockchain, Big Data i analityka. Dla naszych specjalistów jest to szansa na zanurzenie się w procesach biznesowych liderów branży i doświadczenie w pracy z najnowszymi technologiami. Ten status sugeruje, że jesteśmy firmą, której SAP ufa i którą poleca klientom.

LeverX jest częścią SAP AppHaus Network, międzynarodowej sieci kreatywnych przestrzeni, która składa się z 13 oddziałów na całym świecie. Nasi certyfikowani specjaliści z obszaru design thinking prowadzą warsztaty z tej metodologii, podczas których potencjalni i obecni klienci dowiadują się, w jaki sposób pomysł może zaspokoić potrzeby biznesowe, na ile może być skuteczny, czy warto poświęcić wysiłek i pieniądze na jego wdrożenie.

Porozmawiajmy teraz o drugiej marce. Proszę opowiedzieć nam więcej o działalności zespołu Emerline.

W ciągu 10 lat spółka Emerline zrealizowała ponad 180 projektów dla firm z różnych branż, a dziś stanowi centrum rozwoju dla ponad 30 startupów z Doliny Krzemowej. Od niedawna aktywnie rozwijamy również produkty własne. Mamy już produkty zarówno dla rynku B2C, jak i B2B, tu Emerline kładzie duży nacisk. Stworzyliśmy aplikacje do automatyzacji procesów wewnętrznych firmy: LES (Leverx Employee Services), ATS (Applicant Tracking Systems).

Dla sektora B2C utworzyliśmy trzy aplikacje mobilne:

  • GoDog — aplikację, która pomaga właścicielom psów nauczyć zwierzaka sztuczek, obliczyć odpowiednią aktywność psa, mieć pod kontrolą jego sprawy zdrowotne;
  • Document Scanner — aplikację do szybkiego skanowania, przechowywania i wyszukiwania dokumentów;
  • 3D ColorBook — kolorowankę antystresową stworzoną przy użyciu technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (AR).

Mówił Pan, że Emerline ma do czynienia z nowymi technologiami – Data Science, Machine Learning, IoT, Augmented Reality. Czy stosujecie te technologie w projektach

Tak, a liczba takich projektów rośnie, stają się one codziennością naszych specjalistów. Na przykład Emerline niedawno zakończyła projekt dla California Institute — SRI International (Stanford Research Institute), w którym zastosowano technologie Data Science. Organizacja ta istnieje od 1946 roku i jest znana na rynku z takich wynalazków jak mysz komputerowa, pierwszy prototyp Internetu ARPANET, Siri i inne.

Nasz zespół zautomatyzował procesy projektowania i jednoczesnego przeprowadzania dziesiątek eksperymentów chemicznych na sprzęcie laboratoryjnym. Służy do wymyślania różnych sposobów syntezy istniejących i nowych pierwiastków, leków i substancji.

Proszę opowiedzieć o planach grupy LeverX w Polsce.

Chcemy być bliżej obecnych klientów, a także pomagać nowym klientom w rozwiązywaniu ich problemów biznesowych dzięki różnorodnemu stosowi technologii. Pomoże nam w tym nasze doświadczenie: zrealizowaliśmy ponad 550 projektów dla klientów z Europy i USA.

Do końca roku planujemy powiększyć zespół, tak aby liczył 100 osób. Nie jesteśmy sztywno związani z biurem, wielu pracuje zdalnie i chętnie zatrudniamy pracowników nie tylko z Wrocławia, ale i z każdego innego miasta w Polsce. Dziś w Polsce są wolne miejsca pracy na stanowisku Java-, Node.js-, ABAP- i Frontend Developer i innych. Tutaj LeverX Group będzie rozwijać wszystkie kierunki i usługi, które oferuje firma. W najbliższych latach planujemy zwiększyć liczbę pracowników do 300, rozważamy także otwarcie nowych oddziałów w innych miastach Polski.

Czy LeverX Group planuje szkolić specjalistów w Polsce od zera?

Tak, od ponad 10 lat prowadzimy bezpłatne kursy online na temat programowania Backend i Frontend, programowania SAP ABAP, Java i Python oraz DevOps. Tę praktykę będziemy kontynuować w Polsce i na pewno opowiemy o najbliższych startach.

O firmie LeverX Group
Firma LeverX Group zrzesza dwa zespoły: LeverX i Emerline. Obecnie pracuje tu ponad 1000 osób. Oddziały firmy mieszczą się w USA, Polsce, na Białorusi, Ukrainie, w Litwie, Uzbekistanie i Rosji. Zespół LeverX jest partnerem strategicznym niemieckiej firmy SAP, projektuje i wdraża rozwiązania SAP dla tak dużych firm, takich jak KIA Motors, 3M, SAP, RETAL i inne. Zespół Emerline zajmuje się tworzeniem rozwiązań internetowych i mobilnych zarówno dla startupów, jak i dużych firm z Europy Zachodniej i USA. W portfolio firmy znajdują się również produkty własne. Firma LeverX Group posiada certyfikat zgodności potwierdzający spełnianie wymogów międzynarodowych norm dotyczących systemu zarządzania jakością, bezpieczeństwa informacji i zarządzania aktywami (ISO 9001:2015, ISO/IEC 27001:2013, ISO 55001:2014).
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *