BiznesAplikacjeBranża ITBEST100 edycja 2021PREZENTACJA PARTNERA

W Symfonii uruchomiliśmy Pakiet Wsparcia dla Firm

Komentarz Eksperta

Jesteśmy jednym z orędowników wprowadzenia powszechnego dostępu do oprogramowania w formie subskrypcji. To krok w stronę znacznego obniżenia bariery wejścia i kosztów użytkowania systemów IT. W naszej ocenie jest to idealne rozwiązanie właśnie na dzisiejsze czasy, kiedy każdy wydatek weryfikowany jest podwójnie, a zmienna koniunktura wymaga od przedsiębiorców dużej elastyczności.

W Symfonii uruchomiliśmy Pakiet Wsparcia dla Firm

W wielu polskich firmach widoczny jest dziś rozdźwięk pomiędzy koniecznością racjonalizacji wydatków na potrzeby zabezpieczenia ewentualnych przejściowych problemów biznesowych, a poczuciem konieczności inwestowania w nowe technologie i cyfryzację, które są niezbędne dla budowania dobrych perspektyw rozwoju biznesu. W Symfonii uruchomiliśmy Pakiet Wsparcia dla Firm, w ramach którego chcemy właśnie przekonać przedsiębiorców do bardziej śmiałych decyzji inwestycyjnych w obszar nowych technologii biznesowych. Oferujemy preferencyjne warunki zakupu oprogramowania i wdrożeń, pomoc w pozyskaniu leasingu, doradztwo, możliwość rozłożenia płatności na raty, a nawet wycofania się z subskrypcji w przypadku przejściowych problemów finansowych firmy.

Liczymy, że takie bezpieczne warunki inwestycji będą zachętą do przyspieszenia cyfryzacji, która dziś stanowi o przewadze konkurencyjnej na rynku. Warto o tym pamiętać, bo potrzeby polskiej gospodarki w tym obszarze ciągle są duże. Według danych GUS z 2019 roku z systemów ERP korzystało ok. 54% średnich firm, zatrudniających 50 lub więcej pracowników. W mniejszych firmach, zatrudniających od 10 do 49 pracowników, było to zaledwie 21%. Zapewne pandemia nieco poprawiła te wskaźniki, ale daleko nam jeszcze do europejskiej średniej. To oznacza nie tylko cyfrowe braki naszych rodzimych firm, ale też duży potencjał dla rozwoju systemów ERP czy ECM.

Wskaźnikiem atrakcyjności polskiego rynku może być także zainteresowanie ze strony zagranicznych inwestorów inwestycjami w firmy produkujące oprogramowanie. Przykładem jest tu oczywiście przejęcie polskiego biznesu Sage przez fundusz Mid Europa Partners, firmę znaną z inwestycji w przedsięwzięcia o dużym potencjale biznesowym. Ale to nie jedyny przykład. Inwestorzy widzą „cyfryzacyjną dziurę”, którą trzeba zasypać w naszej gospodarce i to jak najszybciej.

Marcin Świderek, członek zarządu, dyrektor finansowy w firmie Symfonia

Artykuł ukazał się na łamach Raportu ITwiz BEST100 edycja 2021. Zamów poniżej:

Raport ITwiz BEST100 edycja 2021

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *