CDORynek

Wirtualny Kongres 590 z 125 aktywnościami na specjalnie zaprojektowanej platformie Lokkarto

5. edycja konferencji Kongres 590 odbędzie się wiosną 2021 roku. Wszystkie zaplanowane debaty Kongresu 590 odbędą się w formule hybrydowej. Panele będą transmitowane w jakości telewizyjnej ze Studia 590 w Warszawie. Uczestnicy kongresowych wydarzeń spotkają się w pełnym rygorze sanitarnym, bez udziału publiczności. Kongresowa platforma Lokkarto umożliwi spotkania networkingowe oraz prezentacje partnerów w wirtualnej hali wystawowej. ITwiz jako Partner Merytoryczny tegorocznej Kongresu 590 współorganizuje 3 z 10 osi tematycznych Kongresu: przyszłość zdrowia i stylu życia, pracy oraz technologii w perspektywie dekady.

Wirtualny Kongres 590 z 125 aktywnościami na specjalnie zaprojektowanej platformie Lokkarto

Na uczestników Kongresu 590 czeka blisko 125 aktywności, poświęconych rozwojowi gospodarczemu i wizji Polski w perspektywie 10 lat. Impreza została objęta patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który zapowiedział swój udział. Oprócz prezydenta gośćmi Kongresu będą m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, spółek skarbu państwa i biznesu.

Z ostatniej chwili: Kongres 590 musi zostać przeniesiony na wiosnę 2021 ze względu na regulacje obowiązujące w tzw. strefie czerwonej. Z dyskusją o długim horyzoncie zmian wrócimy więc za kilka miesięcy – o perspektywie 2030 trzeba myśleć, nawet jeśli bieżącym tematem jest walka z pandemią COVID-19.

Trudno jest snuć wizje przyszłości w czasach tak trudnych jak dziś. Ale nie można ustawać próbować. Wśród uczestników Kongresu poświęconego przyszłości nie mogło zabraknąć więc wybitnych obserwatorów i prognostów rzeczywistości geopolitycznej i społecznej, Kongres otworzą m.in. Jacek Bartosiak i George Friedman a zamkną – wybitny pisarz Jacek Dukaj i dr Andrzej Zybertowicz.

“Rok 2020 jest przełomowy. Światem wstrząsnęła pandemia wprowadzając niepokój polityczny i społeczny. Polska i cały świat mierzy się naraz z kryzysem gospodarczym, klimatycznym i społecznym. Naszą odpowiedzią jest powrót do solidarności i odpowiedzialności, odkrywanie wagi rodziny i kultury, ale również wartość przestrzeni wirtualnej. Patrzymy w przyszłość, tworzymy wyjątkowy kongres, który pozwoli odnaleźć się współczesnym liderom w coraz bardziej wymagającym świecie poprzez rekonstrukcję, wykorzystanie i realny wpływ na przyszłe trendy dla dobra Polski. Stąd kolejna edycja Kongresu odbędzie się pod hasłem “Polska 2030” – podkreślają organizatorzy konferencji.

ITwiz proponuje: 3 mocne, angażujące debaty oksfordzkie

ITwiz jest Partnerem Merytorycznym tegorocznej edycji Kongresu 590 i kontrybuuje do 3 z 10 głównych wątków tematycznych przyszłość zdrowia i stylu życia, pracy oraz technologii w perspektywie dekady. Nasz pomysł i propozycja dla kongresowej publiczności, to cykl trzech spotkań CXO HUB w formacie wideokonferencji poświęconych kolejno tym wątkom.

Natomiast w trakcie samego Kongresu – proponujemy angażujący, intensywny i dynamiczny format debaty oksfordzkiej. Trzy mocne debaty oksfordzkie z ostrymi, prowokacyjnymi tezami:

1. 2030: praca przywilejem nielicznych.
2. 90% pacjentów nie spotkało swojego lekarza na żywo.
3. Internet własnością międzynarodowej korporacji.

Uczestnicy debat oksfordzkich, to eksperci, praktycy, wizjonerzy, menedżerowie, inwestorzy, użytkownicy, reprezentujące różne spojrzenie i doświadczenie.

Na czym polega debata oksfordzka?

Dwie drużyny, pro i kontra, za i przeciw, spierają się o tezę debaty. W trakcie trzech rund złożonych z 5 minutowych wypowiedzi obu stron, drużyny przedstawiają swoje argumenty. Każda osoba w drużynie ma swoją rolę: otwierający, który zarysowuje stanowisko i przedstawia pierwsze argumenty, “polemista”, który w drugiej rundzie rozwija własne argumenty i musi sparować argumenty, które przedstawili konkurenci oraz “matador”, którego zadaniem jest w trzeciej, finałowej rundzie przypieczętować zwycięstwo. Każda drużyna musi przekonać do swoich argumentów publiczność. To ona ogłasza ostateczny werdykt.

Debata oksfordzka pozwala w sposób inspirujący, pobudzający wyobraźnię zakwestionować własne i cudze utrwalone niekiedy zdanie na dany temat. Pozwala ćwiczyć się w logicznym formułowaniu i zbijaniu argumentów. To zabawa intelektualna, ale i rzetelne ćwiczenie, analiza. To wreszcie – pole do popisu oratorskiego, do olśnienia publiczności jasnością wywodu, świeżością spojrzenia.

Tematyka Kongresu 590

Program 5. edycji Kongresu 590 został podzielony na 10 ścieżek tematycznych poświęconych zagadnieniom, takim jak: budowanie długofalowych korzyści dla polskiej gospodarki, ochrona środowiska, nowoczesna energetyka, rynek pracy, zdrowie, rewolucja komunikacyjna, edukacja czy infrastruktura krajowa.

Szczegółowe informacje na temat programu 5. edycji Kongresu 590 są dostępne na stronie https://www.kongres590.pl. Bilety można nabyć poprzez stronę organizatora: https://www.kongres590.pl/bilety.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *