WydarzeniaProgramowanieRynekPREZENTACJA PARTNERA

Wspierany przez Huawei 2023 ICPC European Training Camp odbył się w Polsce już po raz drugi

Advertorial

Kolejna edycja obozu treningowego dla programistów odbyła się w miniony weekend i wzięły w nim udział 42 zespoły z 18 krajów europejskich. Szkolenie to inicjatywa International Collegiate Programming Contest University Commons (ICPCU), a w Polsce jest współorganizowana przez Uniwersytet Wrocławski oraz Huawei. Wydarzenie ma na celu zapewnienie najwyższej klasy szkolenia z zakresu programowania, a najzdolniejsi studenci i entuzjaści programowania mieli wyjątkową okazję zdobyć nową wiedzę i rozwinąć swoje kompetencje w zakresie modelowania matematycznego, algorytmów, programowania i zarządzania danymi.

Wspierany przez Huawei 2023 ICPC European Training Camp odbył się w Polsce już po raz drugi
Źródło: Huawei

„Uniwersytet wspiera rozwój społeczny i łagodzi różnice kulturowe na całym świecie. To wydarzenie i wsparcie finansowe dla drużyn były możliwe dzięki Huawei, który jest zarówno sponsorem treningów ICPC na poziomie regionalnym, jak i diamentowym w globalnych finałach ICPC. Misją firmy jest dostarczanie technologii cyfrowej do każdej osoby, domu i organizacji, aby tworzyć w pełni połączony, inteligentny świat. To właśnie dzięki Huawei taka wizja może stać się rzeczywistością” – powiedział dr William B. Poucher, prezes Fundacji ICPC i dyrektor wykonawczy ICPC.

Huawei był głównym sponsorem wydarzenia, który zapewnił także nagrody dla uczestników, w tym laptopy Huawei MateBook, tablety Huawei MatePad i zegarki Huawei. Eksperci Huawei w dziedzinie sztucznej inteligencji, oprogramowania i technologii bezprzewodowej zaangażowali się w projektowanie problemów specyficznych dla branży, które uczestnicy mieli do rozwiązania podczas sesji treningowych.

Równa edukacja kluczem do cyfrowej inkluzji

Huawei postrzega edukację młodzieży jako jedną z podstawowych metod do eliminowania nierówności w dostępie do nowych technologii. Firma uruchomiła swój flagowy program dla utalentowanych studentek i studentów – Seeds For the Future – już około dekadę temu. W tym roku nowa edycja programu rozpocznie się już za kilka tygodni. Wydarzenie jest jedną z wielu inicjatyw Huawei zapewniających studentom możliwość praktycznego zapoznania się z takimi technologiami jak SI, chmura obliczeniowa czy alternatywne źródła energii.

“Huawei wspiera ICPC Training Camp od 2021 roku. Celem wydarzenia jest zapewnienie rozszerzonej platformy do programowania, szkolenia i innowacji na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji każdy zyska więcej niż się spodziewał” – powiedział Wang Lei, dyrektor HR Europejskiego Instytutu Badawczego Huawei.

Więcej informacji na temat ICPC Training Camp powered by Huawei można znaleźć na stronie https://www.huawei.com/minisite/icpc2023/en/.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *