Rynek

10 września dniem premiery nowego iPhone`a?

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Apple oficjalnie zaprezentuje nową generację telefonu iPhone już za miesiąc. Niewykluczone, że podczas premiery zaprezentowane zostanie nie jedno, a dwa nowe urządzenia rodziny iPhone.

Mowa tu nowej generacji telefonu iPhone, jak również o jego tańszej odsłonie. Przedstawiciele Apple nie komentują tych informacji. Z informacji agencji Reuters wynika jednak, że najważniejszym wyróżnikiem kolejnej – znanej jako iPhone 6 – generacji telefonów Apple będzie większy niż do tej pory wyświetlacz. Cechą charakterystyczną nowego urządzenia może być też czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk home. Czytnik taki miałby stanowić dodatkową ochronę telefonu. Potencjalnie mógłby również służyć do autoryzacji transakcji wykonywanych za pomocą iPhone`a. Takie rozwiązanie jest tym bardziej prawdopodobne, że w zeszłym roku koncern Apple kupił wyspecjalizowaną w podobnych technologiach firmę AuthenTec. Moduł konfiguracyjny dla takiego czujnika odkryto również w kodzie źródłowym wersji testowej najnowszego środowiska operacyjnego iOS. Niewykluczone, że iPhone 6 będzie dysponował również szeregiem usprawnień wprowadzonych za pośrednictwem kolejnej generacji mobilnego środowiska operacyjnego Apple. Jest też bardzo prawdopodobne, że kolejna wersja flagowego telefonu Apple zostanie wyposażona w bardziej wydajny procesor, bardziej pojemny moduł pamięci danych, funkcję śledzenia wzroku użytkownika, a także obsługę szerszej gamy technologii mobilnych, w tym głównie NFC.

Od kilku miesięcy w branży coraz częściej mówi się też o tańszej, skierowanej na rynki rozwijające się, wersji iPhone`a. Mówi się, że urządzenie takie będzie wyposażone w mniej kosztowne rozwiązania sprzętowe – najpewniej te wykorzystane w poprzedniej, czwartej, generacji urządzenia. Widoczna na pierwszy rzut oka zmiana polegać ma również na zastosowaniu wymiennych, kolorowych elementów obudowy iPhone`a nieoficjalnie znanego pod nazwą iPhone 5C. Wprowadzenie na rynek tańszej wersji iPhone`a mogłoby pomóc firmie Apple w zwiększeniu sprzedaży na rynkach rozwijających się – głównie w państwach azjatyckich. Warto dodać, że w podobny sposób rozwijano m.in. rodzinę odtwarzaczy iPod. The Guardian donosi, że oferowane równolegle urządzenia iPod Shuffle oraz iPod Touch łączyła głównie nazwa – oba odtwarzacze mocno różniły wykorzystane rozwiązania technologiczne. Według analityków Apple jest pod presją dynamicznego zwiększenia bazy użytkowników głównie ze względu na potrzebę rozwoju ekosystemu aplikacji dla środowiska iOS, a także rosnącą popularność konkurencyjnych urządzeń opartych na środowisku Google Android. Spekulacje umilkną jednak dopiero wtedy, gdy Apple odkryje karty – być może już w połowie września. Na pewno wiadomo jednak, że podwykonawcy Apple już od pół roku mocno rozwijają własne moce produkcyjne.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *