Biznes

50% małych i średnich firm korzysta z rozwiązań chmurowych

Dwóch na trzech użytkowników rozwiązań chmurowych twierdzi, że są one niezbędne w dzisiejszych realiach biznesowych. Najbardziej popularnym rozwiązaniem, z jakiego firmy sektora MSP korzystają za pośrednictwem modelu cloud jest poczta elektroniczna.

50% małych i średnich firm korzysta z rozwiązań chmurowych

Z badania przeprowadzonego przez firmę ARC Rynek i Opinia na zlecenie Onex Group wynika, że w co drugiej polskiej firmie sektora MSP wykorzystywane jest przynajmniej jedno rozwiązanie oferowane za pośrednictwem modelu cloud computing. Za wdrożeniem takich rozwiązań w małych i średnich firmach przemawiać ma m.in. łatwość dostępu (opinia 52 proc. badanych) oraz przechowywania i przetwarzania danych (42 proc.). Wśród korzyści wynikających z wykorzystania rozwiązań chmurowych wymieniano również: dostęp do danych na wszystkich urządzeniach mobilnych (38%) oraz możliwość swobodnej pracy zdalnej (34%).

„Co piąty przedsiębiorca wskazywał natomiast na dostęp do zawsze aktualnej i najnowszej wersji oprogramowania, możliwość współtworzenia treści i bezpieczeństwo przechowywanych danych. To właśnie świadomość tego typu korzyści chcielibyśmy zwiększyć. O mobilności chmury i możliwości łatwej komunikacji nie trzeba już klientów przekonywać” – podkreśla Tomasz Smirnow, Business Development Manager w Onex Group. Według niego istotna jest też świadomość odbiorców z sektora MSP, że przy wykorzystaniu modelu chmury obliczeniowej zyskują oni rozwiązania analogiczne do tych, stosowanych w największych korporacjach. Z analiz zleconych przez Onex Group wynika, że statystycznie za najbardziej przydatne, rozwiązania chmurowe uznają przedstawiciele firm usługowych.

Badanie ankietowe przeprowadzono na przełomie grudnia 2015 roku i stycznia 2016 roku na grupie 200 przedstawicieli polskich firm małej i średniej wielkości.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *