Cloud computingRynek

ALVO Medical migruje główny system ERP do chmury Oracle

W ramach prac mających na celu zmodernizowanie infrastruktury IT w ALVO Medical zadecydowano o przeniesieniu wykorzystywanego w firmie systemu klasy ERP – Impuls EVO do środowiska Oracle Cloud Infrastructure. Migracja miała na celu poprawę wydajności, zapewnienie przewidywalności i efektywności kosztowej, a także – uproszczenie polityki licencyjnej.

ALVO Medical migruje główny system ERP do chmury Oracle
Stół operacyjny ALVO Serenada-C. Źródło: ALVO Medical

Firma ALVO Medical specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz instalacji innowacyjnych rozwiązań dla instytucji medycznych, w tym przede wszystkim wyposażenia sal i bloków operacyjnych oraz oddziałów intensywnej terapii. Na przestrzeni 30 lat działalności firma zrealizowała ponad 2,5 tys. projektów w ponad 90 krajach.

Od 7 lat firma ALVO Medical korzysta z oprogramowania Impuls EVO. Oparte na technologii Oracle i rozwijane przez firmę BPSC rozwiązanie klasy ERP obejmuje niemal wszystkie działy biznesowe ALVO Medical, w tym księgowość, sprzedaż, kadry i płace, a także serwis i gospodarkę magazynową. Jako takie, jest podstawą funkcjonowania całej organizacji.

Początkowo wykorzystywany przez ALVO Medical system Impuls EVO był utrzymywany na serwerze, obsługiwanym przez firmę zewnętrzną. W obliczu zakończenia współpracy z firmą zajmującą się utrzymaniem rozwiązania konieczne stało się podjęcie decyzji o dalszych kierunkach rozwoju infrastruktury ALVO Medical. „Mieliśmy do wyboru zakup nowego serwera dedykowanego pod system ERP oraz niezbędnych licencji lub przenieść system do innej lokalizacji zewnętrznej” – wspomina Piotr Moliński, administrator systemu Impuls EVO w firmie ALVO Medical.

Ostatecznie jednak zadecydowano o wykorzystaniu platformy chmurowej Oracle Cloud Infrastructure. Za taką decyzją stały głównie przesłanki biznesowe, w tym niższe bariery wejścia i dużo mniejsze obciążenie kosztami administrowania. Kluczowe znaczenie miała też elastyczność wykorzystania zasobów sprzętowych. „Inwestycja w nową infrastrukturę IT oraz licencje generowały duży koszt oraz spodziewane problemy z serwisowaniem sprzętu. Decydując się na rozwiązanie chmurowe koszt był dla nas w zasadzie nieodczuwalny, a problemy techniczne są rozwiązywane przez dostawcę Oracle Cloud. W przypadku platformy OCI kluczowa była również możliwość bezproblemowego uruchomienia bazy Oracle na której pracuje Impuls EVO” – dodaje Piotr Moliński. “Niewątpliwym atutem jest również koszt tego rozwiązania, który można dokładnie kontrolować i optymalizować” – dodaje.

Przeczytaj również
Huawei Eco-Connect Poland 2020

Przedstawiciele Oracle podkreślają z kolei, że poza uproszczeniem obsługi infrastruktury i zapewnieniem przewidywalności kosztów, istotne są też usprawnienia operacyjne, a także – wbudowane w platformę Oracle zabezpieczenia. „Przeniesienie aplikacji ERP do Chmury Oracle zapewnia użytkownikom wygodę obsługi infrastruktury IT oraz przewidywalne koszty, które łatwo jest ująć w operacyjnych budżetach firmy. Odpada też ogromny koszt inwestycji początkowych, ponieważ cała infrastruktura utrzymywana jest przez Oracle” – komentuje Sebastian Jastrzębski, Cloud Platform Sales Representative z Oracle Polska. „Warto zwrócić także uwagę na mechanizmy bezpieczeństwa wbudowane do tej platformy, które przez analityków IT są powszechnie uznawane za najlepsze w branży” – zapewnia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *