Zmiany kadrowe

Andrzej Dulka nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

W piątek (29 marca) podczas XXIX zwyczajnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowego prezesa Izby. Na stanowisko kandydowali Andrzej Dulka oraz Bartłomiej Michałowski. W trakcie głosowania członkowie Izby na Prezesa wybrali Andrzeja Dulkę, który od Borysa Stokalskiego przejmuje stery w PIIT na najbliższe 2 lata.

Andrzej Dulka nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc objąć to stanowisko, a zarazem duże zobowiązanie, aby intensywnie pracować dla dobra branży teleinformatycznej skupionej w PIIT” – powiedział nowy Prezes Izby po wyborze na to stanowisko. XXIX Zgromadzenie PIIT dokonało również wyboru Władz Izby na nową kadencję w latach 2019-2021. Rada Izbybędzie liczyć 25 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT. Komisja Rewizyjna będzieskładać się z 3przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT. Sąd Koleżeńskibędzie składał się z 5 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT.

Andrzej Dulka przez ostatnie 13 lat pełnił funkcje prezesa zarządu w Alcatel-Lucent Polska, gdzie m.in. zarządzał rozwojem biznesu w Polsce i Europie Centralnej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami w branży wysokich technologii i telekomunikacji. Jest również znany z działalności publicznej: od 2012 roku jest wiceprzewodniczącym Sekcji w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN; od 2015 roku jest członkiem Rady Dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers; od 2015 roku prezesem w Stowarzyszeniu Inżynierów Telekomunikacji.

W 2010 roku Andrzej Dulka został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2009 otrzymał Statuetkę Złotego Cyborga przyznawaną dla liderów polskiego przemysłu informatycznego i telekomunikacyjnego. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.

Przeczytaj również
Cezary Wieczorek szefem sprzedaży i dystrybucji w Cloudware Polska
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.