Zmiany kadrowe

Błażej Szczecki został pełnomocnikiem zarządu do spraw transformacji w Pekao

Bank Pekao SA przyspiesza prace nad cyfrową transformacją i rozbudowuje odpowiedzialny za nią zespół ekspertów. Pełnomocnikiem zarządu ds. transformacji (Chief Transformation Officer) został Błażej Szczecki. Jest on związany z Grupą Pekao od 14 lat.

Błażej Szczecki został pełnomocnikiem zarządu do spraw transformacji w Pekao

W 2010 została mu powierzona funkcja członka zarządu Pekao Leasing Sp. z o.o. W 2017 roku został powołany na stanowisko dyrektora wykonawczego, zarządzającego Obszarem Globalnych Usług Bankowych. Wcześniej pracował między innymi w firmie doradczej McKinsey. Był pracownikiem naukowym na Uniwersytetach w Niemczech. Zdobywał również doświadczenie w Dresder Banku oraz Grupie ABB we Frankfurcie. Jest Absolwentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Cyfrowa transformacja jest jednym z priorytetów naszej strategii do 2020 roku. Chcemy, żeby nasi klienci mieli do swojej dyspozycji nie tylko najbezpieczniejsze, ale też najwygodniejsze i intuicyjne narzędzia do operacji bankowych. Najnowsze technologie umożliwiają też optymalizację kosztów i przyspieszenie procedur”  – powiedział Michał Lehmann, wiceprezes Banku Pekao SA odpowiedzialny za obszar operacji i usług.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *