Rynek

CEVA Logistics i Fnac Darty podpisały umowę o stworzeniu joint-venture

Ambicją obu firma jest zdobycie pozycji głównego gracza na rynku logistyki e-commerce i marketplace SaaS w Europie. Nowe joint venture będzie nosić nazwę Weavenn. Ma oferować unikalną, w pełni zintegrowaną usługę łączącą najlepsze rozwiązania technologiczne dla platform typu marketplace i efektywną obsługę logistyczną dla dystrybucji wielokanałowej. Rozpoczęcie działalności operacyjnej nowej spółki zaplanowano na 2024 rok, po zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne.

CEVA Logistics i Fnac Darty podpisały umowę o stworzeniu joint-venture

Przypomnijmy, że Grupa Fnac Darty ma sieć niemal 1 000 sklepów, zespół 6 200 pracowników sprzedaży i sprawdzony model omnichannel z 24 mln unikalnych użytkowników odwiedzających miesięcznie jej stronę internetową. Z kolei CEVA Logistics to globalny lider logistyki 3PL, z siecią oddziałów w ponad 170 krajach i uznaną na całym świecie platformą realizacji zamówień, Shipwire.

„Z ponad miliardem zamówień do 2022 roku, e-commerce stał się integralną częścią naszej działalności logistycznej i wiedzy eksperckiej. Przy współpracy z liderem branży takim jak Fnac Darty, cenionym za jakość obsługi konsumentów, możemy stworzyć rozwiązanie fulfillment, które korzysta z najlepszych rozwiązań technologicznych i jest w stanie wspierać rozwój rynku, spełniając wymagania sprzedawców e-commerce w zakresie efektywności, dostępności, przejrzystości i widoczności” – skomentował Mathieu Friedberg, CEO, CEVA Logistics.

Nowe partnerstwo pokazuje determinację obu firm w dążeniu do wzmocnienia ich pozycji na rynku europejskim, wycenianym na ok. 80 mld euro i szacowanym wzrostem na poziomie ponad 10% rocznie. W ciągu najbliższych 5 lat wspólne przedsięwzięcie może wygenerować sprzedaż przekraczającą 200 mln euro, przy dwucyfrowej marży operacyjnej, wskazują przedstawiciele obu firm.

„Ponad 40 milionów Francuzów zaufało już grupie Fnac Darty, a nasze marki od ponad dekady z powodzeniem zmieniają oblicze e-commerce, oferując klientom wielokanałową obsługę, rozpoznawalną w całym świecie handlu detalicznego. Fnac, pionier w tej dziedzinie, uruchomił marketplace przy użyciu własnego rozwiązania technologicznego już w 2009 roku. Podobnie firma Darty słynie z wyjątkowej wiedzy eksperckiej w zakresie obsługi posprzedażowej, ostatnio została doceniona za jakość dostaw last mile, a także obsługę zwrotów i produktów second-hand. Połączenie sił z CEVA, światowym liderem w dziedzinie logistyki, oznacza dążenie do zapewnienia klientom usług o wysokiej wartości dodanej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie ustanowimy nowe standardy jakości i efektywności dla naszych partnerów handlowych oraz milionów klientów indywidualnych” – podsumował Enrique Martinez, dyrektor generalny, Fnac Darty.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *