Branża ITRynek

CRIDO objęło większościowe udziały w spółce doradczej MS Digital

Ta ostatnia od ponad 4 lat rozwija cyfrowe produkty i usługi dla biznesu. “Eksperci IT z wieloletnim doświadczeniem, m.in. w sektorze bankowości, ubezpieczeń i telekomunikacji, dołączyli do naszego, ponad 280-osobowego zespołu. Nowy podmiot – CRIDO Digital – oferuje klientom rozwiązania w zakresie JPK, w tym dotyczące elektronicznych sprawozdań finansowych oraz zarządzania poprawnością rozliczeń podatkowych” – mówią przedstawiciele firmy.

CRIDO objęło większościowe udziały w spółce doradczej MS Digital
Michał Głowacki, partner zarządzający CRIDO

Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do CRIDO i wierzymy, że dzięki temu nasz zespół będzie mógł ‘rozwinąć skrzydła’. Przez ostatnie 4 lata z wielką pasją nasi specjaliści rozwijali różne produkty, głównie w obszarze IT dla podatków. Szczególnie dumni jesteśmy z najnowszego rozwiązania do elektronicznych sprawozdań finansowych – Compass ESF. Nowe przepisy obowiązują zaledwie od października 2018, a my już od blisko miesiąca mamy gotowe narzędzie umożliwiające stworzenie elektronicznego sprawozdania finansowego w formacie wymaganym przez przepisy. Udało się to m.in. dzięki doświadczeniu naszego zespołu przy innych, podobnych projektach, w szczególności Compass JPK. W ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadziliśmy kilkadziesiąt projektów doradczych i wdrożeniowych związanych z Jednolitym Plikiem Kontrolnym dla szerokiego spektrum klientów” – mówi Michał Głowacki, partner zarządzający w CRIDO odpowiedzialny za zespół Digital, wcześniej partner i CEO w MS Digital.

Nowy zespół CRIDO Digital skupi się w pierwszym etapie na rozwoju narzędzi IT dla podatków i wspieraniu innowacji poprzez Hype Innovation, którego CRIDO jest wyłącznym partnerem w Polsce. Wśród proponowanych klientom rozwiązań jest przejęta wraz z udziałami w MS Digital linia produktów Compass, w tym Compass JPK i Compass ESF, jak również rozwinięte wcześniej przez CRIDO: VATkom i Tax.Ctrl.

Jest to naturalne uzupełnienie obecnego zakresu doradztwa firmy, związanego z obszarem podatków, prawa oraz biznesu i innowacji. Dzięki poszerzeniu naszej działalności możemy pomagać klientom bezpiecznie rozwijać biznes, nie tylko dając im wsparcie najlepszych doradców, ale i odpowiednie rozwiązania technologiczne. Do tej pory CRIDO wspierało klientów przy podjęciu optymalnych decyzji, a za wykonanie narzędzi IT odpowiadali zewnętrzni partnerzy. Teraz, mając w strukturach firmy zespół doświadczonych ekspertów IT, będziemy mogli skutecznie konkurować na rynku cyfrowych rozwiązań dla biznesu, w szczególności w tych obszarach, gdzie od lat mamy pozycję lidera” – komentuje Andrzej Puncewicz, partner zarządzający CRIDO.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *