Rynek

Dwie Polki w zestawieniu “Top 50 Women in Tech”

Engati, indyjska platforma Customer Experience opierająca się na wykorzystaniu chatbotów i AI, opublikowała listę “Top 50 Women in Tech”. Wśród wyróżnionych pań znalazły się dwie Polki: Anna Maj i Aleksandra Przegalińska.

Dwie Polki w zestawieniu “Top 50 Women in Tech”

Przedstawiciele Engati wybrali kobiety reprezentujące największe firmy technologiczne, uczelnie akademickie i organizacje non-profit, pod kątem ich wkładu w rozwój sektorów sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, bezpieczeństwa cybernetyczne i innych, a także za ich pracę na rzecz włączania kobiet do branży technologicznej. “Są to również liderki, które inspirują nas w wierze w lepszą przyszłość” – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Anna Maj jest obecnie Senior Advisor w Truffle Capital i ekspertką Europejskiej Rady Innowacji. Wcześniej FinTech Leader w PwC. Została uznana za jedną z TOP10 Women in FinTech 2020 oraz Top 25 Women Leaders in Financial Technology 2019. Posiada 20 lat doświadczenia w europejskim sektorze bankowym i płatniczym, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo-Wschodniej (PwC, Citigroup, T-Mobile, PayTel, mBank).

Z kolei Aleksandra Przegalińska to filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych oraz technologii ubieralnych. Stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia uzyskała w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Jest prof. dr hab. na Akademii Leona Koźmińskiego.

Na łamach jubileuszowego wydania magazynu ITwiz – 30 lat transformacji branży IT w Polsce, przeprowadziliśmy z Panią Aleksandrą wywiad.

Z pełną listą “Top 50 Women in Tech” można zapoznać się tu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *