BiznesPREZENTACJA PARTNERA

eProdukty: globalna baza kodów EAN i baza produktowa na wyciągnięcie ręki  

Advertorial

Praca z produktami oraz ich identyfikacja to spore wyzwanie nie tylko dla handlowców, ale też dla programistów. Co się musi wydarzyć, żeby praca z produktami była prostsza? Jak zniwelować błędy w kartotekach towarowych, segregować produkty w bazie danych, usprawnić pracę w magazynie i przyspieszyć realizację zamówień?  

eProdukty: globalna baza kodów EAN i baza produktowa na wyciągnięcie ręki  

Punkt pierwszy to prawidłowa identyfikacja towarów – to jest podstawa do tego, aby móc szybko docierać do odpowiednich produktów. Unikalną i jednoznaczną identyfikację produktów zapewnia numer GTIN (EAN). Jest to globalny standard rynkowy stosowany przez firmy produkcyjne i handlowe na całym świecie. Punkt drugi to zasilenie bazy danych w systemie IT poprawnymi danymi, czyli spójnymi dla produktów fizycznych i ich wirtualnych odpowiedników. Zestaw danych składający się z numeru GTIN (kodu EAN) i kilku innych podstawowych atrybutów wystarczy, aby prawidłowo rozpoznać produkt i odnaleźć go w systemie IT. Tak zbudowana baza produktowa to solidny fundament do dalszego rozwijania. Aby zasilić swój system prawidłowymi danymi o produktach, skorzystaj z platformy eProdukty – katalogu produktowego GS1. To wiarygodne źródło informacji o produktach oraz kodach EAN (numerach GTIN).

eProdukty: baza kodów EAN i baza produktowa

Platforma eProdukty została stworzona głównie z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują uzyskać dostęp do wiarygodnej bazy produktowej w celu zweryfikowania poprawności danych we własnej bazie lub pozyskania danych i uzupełnienia braków w swoim systemie. Podstawowym parametrem, na którym opiera się Katalog eProdukty, jest numer GTIN (kod EAN). Jest to uniwersalny identyfikator produktu powszechnie stosowany w handlu. Posługują się nim lokalne sklepy stacjonarne, dyskonty i hipermarkety dużych sieci handlowych oraz sklepy internetowe. GTIN wspiera także działanie porównywarek cenowych oraz platform sprzedażowych (marketplace). Jedynym dostawcą prawidłowych i unikalnych numerów GTIN jest organizacja GS1.

Sam numer GTIN nie dostarcza wielu informacji – aby nie był on tylko abstrakcyjnym ciągiem cyfr, konieczne jest powiązanie go z konkretnym produktem. Aby to ułatwić, organizacja GS1 stworzyła globalną bazę produktową. Dostęp do niej zapewnia platforma eProdukty – wiarygodne źródło danych o produktach znajdujących się na rynku. Jej współtwórcami są Uczestnicy Systemu GS1 – producenci i właściciele marek, którzy korzystają z numerów GTIN do znakowania swoich produktów.

Co znajdziesz w eProduktach?

Baza GS1 pozwala dotrzeć do produktów z całego świata – każdy z nich jest oznaczony unikalnym numerem GTIN nadanym przez GS1. Pozostałe parametry to między innymi:

  • nazwa produktu,
  • marka,
  • kategoria,
  • informacja o właścicielu marki / producencie.

Na platformie eProdukty znajdziesz ponad 400 milionów produktów. Baza jest uzupełniana każdego dnia – co miesiąc przybywa w niej ok. 1 miliona nowych rekordów (kodów).

eProdukty: globalna baza kodów EAN i baza produktowa na wyciągnięcie ręki  

Jak skorzystać z platformy eProdukty?

Użytkownicy platformy eProdukty mają możliwość skorzystania z niej na kilka sposobów. Mogą:

  • wyszukiwać numery GTIN, aby zweryfikować ich poprawność, rozpoznać, jaki produkt jest oznakowany danym numerem oraz jaka firma z niego korzysta (kto jest właścicielem marki / producentem),
  • wyszukiwać produkty po wybranych parametrach, takich jak marka czy kategoria*,
  • pobierać bazę danych – wyniki wyszukiwania można eksportować i pobrać w formie pliku CSV*,
  • hurtowo weryfikować własne dane na podstawie numerów GTIN (kodów EAN) – użytkownik importuje do systemu własną bazę danych i otrzymuje raport zwrotny, który zawiera informację o poprawności numeru oraz o samym produkcie, który jest do niego przypisany, a także o jego producencie,
  • zintegrować eProdukty przez API, by mieć dostęp do danych produktowych w czasie rzeczywistym.

*Podstawowym parametrem do wysyłania zapytań do bazy GS1 jest numer GTIN (kod EAN). Polską bazę GS1 można również odpytywać (oraz pobierać z niej informacje) dzięki dodatkowym filtrom. W wynikach wyszukiwania użytkownik otrzyma wtedy produkty oznakowane numerem GTIN z prefiksem 590, czyli pochodzącym z polskiego oddziału GS1.

Kto dostarcza dane do platformy eProdukty?

eProdukty pozwalają pozyskać dane firmy, która licencjonuje określony numer GTIN i która przypisała go do produktu – ta informacja jest dostarczana bezpośrednio przez GS1. Natomiast dane o towarach pochodzą od właścicieli marek i producentów będących Uczestnikami Systemu GS1.

Skorzystaj z bazy GS1 i zyskaj bazę danych dla swojej firmy

Zobacz, jak łatwo zapanować nad dużą ilością gromadzonych danych, odpowiednio łączyć informacje i scalać rekordy bez tworzenia zbędnych duplikatów. Zarejestruj się na platformie eProdukty i przetestuj jej możliwości.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *