Branża ITRynek

EY Polska kupuje część polskiej firmy SID

1 stycznia 2020 roku Ernst & Young spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Business Advisory spółka komandytowa (ʺEY Polska”) nabyła część przedsiębiorstwa SID sp. z o.o. – lidera wdrożeń SAP na rynku polskim. Dzięki tej transakcji EY Polska rozszerza kompetencje pozwalające na realizację wdrożeń największych projektów SAP w pełnym zakresie funkcjonalności niezależnie od obszaru biznesowego.

EY Polska kupuje część polskiej firmy SID

Liderem połączonego zespołu został Radosław Frańczak – współzałożyciel i dotychczasowy Partner Zarządzający SID sp. z .o.o. Zespół EY SAP stanie się jednym z mocniejszych graczy na polskim rynku, mogącym oferować pełne portfolio usług doradczych, implementacyjnych i integracyjnych powiązanych z rozwiązaniami SAP. Nowy zespół to łącznie 200 specjalistów z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań SAP u klientów na całym świecie.

Połączenie globalnej wiedzy i praktyki EY z zakresu doradztwa i transformacji biznesowej z doradztwem technologicznym sprawia, że EY Polska staje się na polskim rynku jednym z liderów w zakresie transformacji przedsiębiorstw” – przekonują przedstawiciele EY. “Wzmocnienie zespołu w zakresie doradztwa i wdrożeń SAP, rozwija kompetencje EY Polska w obszarze SAP S/4HANA i C/4HANA, EWM oraz SuccessFactors, jak również w obszarach technologii integracyjnych i raportowych. EY Polska nabywa też szereg gotowych rozwiązań bazujących na technologii SAP” – dodają.

Od teraz EY Polska może zaoferować przeprowadzenie pełnego procesu transformacji cyfrowej, od zaproponowania rozwiązania technicznego, poprzez wdrożenie i wsparcie techniczne po wdrożeniu, aż po końcową ewaluację przeprowadzonego projektu. “Jesteśmy świadkami 4. Rewolucji przemysłowej, nieustannie powstają nowe modele biznesowe, a dotychczasowe przestają przynosić oczekiwane zyski. Klienci wymagają od nas, abyśmy byli w stanie bardzo szybko przeprowadzić transformację biznesową i technologiczną ich biznesów, tak aby mogli lepiej konkurować w zmieniającym się otoczeniu ekonomicznym. Nabycie części przedsiębiorstwa SID jest kolejnym krokiem w planie rozwoju EY Polska w obszarze technologii, które umożliwia nam świadczenie klientom kompleksowej usługi transformacji biznesowej – Agile Business Transformation. Transakcja ta pomoże nam lepiej pracować na rzecz naszych klientów, którzy chcą korzystać z rozwiązań technologicznych SAP” – mówi Iwona Kozera, Partnerka Zarządzająca Działem Doradztwa Biznesowego EY Polska.

SID stał się częścią EY Polska. Zawsze mieliśmy bardzo duże ambicje dotyczące skali świadczonych przez nas usług. Dłuższy czas planowaliśmy krok, który będzie przełomowy, zarówno dla firmy jak i dla nas jako zespołu profesjonalistów. Do tego potrzebowaliśmy partnera, który ma odpowiednią skalę. Siłą EY jest nie tylko marka, ale przede wszystkim zasięg oraz zakres działalności umożliwiający dostęp do jeszcze większych, bardziej ambitnych projektów, w tym również międzynarodowych. Z kolei dla naszych klientów, poza realizacją usług na niezmiennym, wysokim poziomie będziemy mogli zaproponować kompleksową, niespotykaną na polskim rynku ofertę usług doradczych oraz wdrożeniowych” – mówi Radosław Frańczak.

Partnerstwo z SAP to również jeden z najważniejszych aliansów EY w skali globalnej. Dzięki temu przejęciu EY Polska stał się jednym z najmocniejszych graczy na polskim rynku oraz największym zespołem wdrożeń SAP w regionie. Wzmocniony o specjalistów z SID zespół będzie oferował kompleksowe usługi wdrożeń zarówno klientom w Polsce, Europie, jak i globalnie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *