Cloud computingRynek

Grupa Veolia skorzysta z rozwiązań chmurowych RISE with SAP

Podczas trwającego obecnie, najważniejszego wydarzenia społeczności SAP w Polsce – “SAP NOW. New chapter” – przedstawiciele Grupy Veolia w Polsce poinformowali, iż zdecydowali się na całościową transformację biznesu i przeniesienie kluczowych procesów on-premise ERP do SAP S/4HANA Cloud. Tym samym Grupa skorzysta z rozwiązań RISE with SAP i certyfikowanej przez SAP infrastruktury warszawskiego regionu Google Cloud.

Grupa Veolia skorzysta z rozwiązań chmurowych RISE with SAP

Rynek IT jest u progu fundamentalnej zmiany. Zgodnie z opracowaną przez Komisję Europejską wizją transformacji cyfrowej w Europie do 2030 roku, za dziesięć lat 75% europejskich przedsiębiorstw powinno korzystać z chmury, sztucznej inteligencji czy Big Data. Środowisko cloud jest obecnie postrzegane jako podstawowy element biznesu odpornego na globalne kryzysy. W ciągu najbliższych miesięcy migrację do chmury planuje 26% polskich firm badanych przez EY. Dodajmy również, że w drugim kwartale tego roku globalne nakłady firm na chmurę sięgnęły 42 mld dolarów. Oznacza to wzrost o 39% w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku – podaje Synergy Research Group.

Dla międzynarodowej Grupy Veolia, Polska stanowi piąty najważniejszy rynek. Firma, działająca w sektorach wodno-ściekowym, energetycznym oraz zarządzania odpadami, dąży do bycia liderem w zakresie transformacji ekologicznej i projektów dekarbonizacyjnych. Za cel stawia sobie także transformację w kierunku inteligentnego przedsiębiorstwa. W związku z tym Grupa Veolia w Polsce zdecydowała się zaimplementować najnowsze rozwiązania chmurowe będące elementem programu RISE with SAP.

“Jako pierwsza z firm energetycznych w Polsce wdrażamy rozwiązania chmurowe SAP do zarządzania wszystkimi zasobami w przedsiębiorstwie, obejmujące kluczowe procesy biznesowe, co pozwoli nam na harmonizację i wystandaryzowanie szeregu procesów. Zintegrujemy różne aplikacje w jednej oraz rozbudujemy nasze możliwości analiz, co przełoży się na efektywne i szybkie decyzje biznesowe”  – powiedział Luiz Hanania, wiceprezes zarządu, zastępca dyrektora generalnego Grupy Veolia w Polsce, dyrektor ds. finansowych, efektywności operacyjnej, transformacji cyfrowej i innowacji na Strefę Europy Środkowo-Wschodniej. “Jest to szczególnie ważne w przypadku naszej grupy w Polsce, w skład której wchodzi wiele spółek w całym kraju. Spółek dostarczających energię i usługi wodno-kanalizacyjne dla 3 mln Polaków” – dodał.

Transformacja cyfrowa z SAP

I tak, Grupa Veolia – prowadząca działalność w 123 miejscowości w Polsce – przeniesie rozwiązania on-premise do środowiska cloud. Pozwoli to między innymi na szybsze raportowanie, zaawansowane analizy w czasie rzeczywistym, ograniczenie śladu danych o 50%, a także stałe optymalizowanie, modernizowanie i przekształcanie procesów, wskazali przedstawiciele Grupy. Na drodze do kompleksowej transformacji cyfrowej towarzyszyć jej będzie firma SAP.

“Rozwiązania chmurowe umożliwiają szybkie dostosowanie procesów biznesowych do sytuacji rynkowej. Badanie przeprowadzone na nasze zlecenie pokazuje, że wśród polskich firm o wysokim poziomie cyfryzacji mniej niż połowa odnotowała spadek sprzedaży w 2020 roku” – powiedział Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska. “Sama techniczna migracja do chmury to jednak nie wszystko. By stać się wydajnym, zwinnym i inteligentnym przedsiębiorstwem potrzeba całościowej transformacji polegającej na zmianie kultury i postrzegania środowiska biznesowego – Business Transformation-as-a-Service. Grupa Veolia w Polsce jest przykładem firmy, która ze wsparciem RISE with SAP całościowo i skutecznie przeprojektowuje procesy, tym samym wyprzedzając swoją branżę” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *