InfrastrukturaPREZENTACJA PARTNERA

IBM FlashSystem – całościowa odpowiedź na potrzeby w zakresie pamięci masowych klasy korporacyjnej

Promocja

Raport firmy Flexera o aktualnym stanie i przyszłości usług chmurowych – Flexera 2021 State of the Cloud Report pokazuje bardzo wyraźne trendy wskazujące na dominację strategii wielochmurowych i chmur hybrydowych. Odpowiednio 92% i 80% przedsiębiorstw będzie w tym kierunku modernizować swoją infrastrukturę IT. Co ciekawe, aż 61% firm zamierza w roku 2021 poświęcić dużo czasu i uwagi na intensywną optymalizację kosztów usług chmurowych. Zdarza się, że lwią część budżetów działów IT stanowią koszty pamięci masowej, warto się zatem przyjrzeć co w trawie piszczy.

IBM FlashSystem – całościowa odpowiedź na potrzeby w zakresie pamięci masowych klasy korporacyjnej
Źródło: IBM

W tym kontekście naturalnym wydaje się poszukiwanie rozwiązań o dużej wydajności, nowoczesnych, z wysoką efektywnością kosztową. Wszędzie tam, gdzie będą realizowane projekty modernizacyjne, firmy skupią swoją uwagę na takich urządzeniach, które zagwarantują dodatkowe bodźce biznesowe, ale bez pogorszenia wydajności, jakości czy bezpieczeństwa danych.

“Przeglądając dostępną ofertę rynkową, nie sposób nie zauważyć całej rodziny IBM FlashSystem. W ramach jednej linii produktowej spełnia ona wszystkie potrzeby w zakresie pamięci masowych klasy korporacyjnej. Umożliwia to uruchomienie usług chmurowych praktycznie w każdej organizacji, bez względu na jej wielkość” – twierdzi Karol Płuciennik, Business Development Manager z firmy Advatech, jednego z największych integratorów rozwiązań informatycznych w Polsce.

Śmiało można stwierdzić, że każdy z modeli serii 5015, 5035, 5200, 7200 i 9200 został zaprojektowany zgodnie z łacińską maksymą Citius-Altius-Fortius – w klasie korporacyjnej są one szybsze, inteligentniejsze i przystępniejsze cenowo niż reszta konkurencji. Każda z maszyn zapewnia całkowitą integralność danych, uproszczone zarządzanie oraz możliwości, które są niezbędne do sprawnego funkcjonowania firmy w chmurze hybrydowej. “Bez wątpienia, na plus całej linii IBM FlashSystem trzeba zaliczyć autentyczną mobilność – wstępnie przetestowane schematy pozwalają na szybkie i proste wdrożenie hybrydowych środowisk chmurowych, z których można korzystać praktycznie natychmiast” – dodaje Karol Płuciennik z Advatech.

IBM FlashSystem – całościowa odpowiedź na potrzeby w zakresie pamięci masowych klasy korporacyjnej

Przeglądając dostępną ofertę rynkową, nie sposób nie zauważyć całej rodziny IBM FlashSystem. W ramach jednej linii produktowej spełnia ona wszystkie potrzeby w zakresie pamięci masowych klasy korporacyjnej. Umożliwia to uruchomienie usług chmurowych praktycznie w każdej organizacji, bez względu na jej wielkość
Karol Płuciennik, Business Development Manager z firmy Advatech

Istniejąca infrastruktura może być łatwo zintegrowana z IBM Cloud, AWS, Red Hat i VMware, przy jednoczesnym przyspieszeniu wdrażania aplikacji w kontenerach i optymalizacji obciążeń roboczych. Dzięki wbudowanym mechanizmom wirtualizacji, bezproblemowa okazuje się migracja danych do i z ponad 500 różnych obsługiwanych systemów pamięci masowej. Skoro mówimy o rodzinie rozwiązań, trzeba bliżej poznać jej członków.

IBM FlashSystem – wszystko w rodzinie

FlashSystem 5015 to rozwiązanie budżetowe, ale takie, które zapewnia wydajność i funkcje zarządcze charakterystyczne dla klasy korporacyjnej. W tym wypadku trudno mówić o niezdrowych kompromisach, bo użytkownicy otrzymują rzetelną ochronę inwestycji, bardzo wysoką niezawodność na poziomie 99,9999%, 70 µs czasu reakcji, możliwość rozbudowy do 12 PB oraz trzy lata gwarancji.

FlashSystem 5035 to już nieco wyższa półka, to urządzenie do obsługi średnich obciążeń, ale za to w bardzo atrakcyjnej cenie. Przy mieszanych obciążeniach, jego wydajność jest większa nawet o 33% w stosunku do maszyn poprzedniej generacji. Dzięki mechanizmom szyfrowania, kompresji i deduplikacji oraz opcji IBM HyperSwap, producent gwarantuje stuprocentową dostępność danych i ich bezpieczeństwo, nawet w środowiskach granicznych, wirtualnych i kontenerowych. Możliwości rozbudowy także są niebanalne, bo sięgają aż 32 PB w ramach pojedynczego systemu.

Kolejny model FlashSystem 5300 został zaprojektowany dla tych, którym najbardziej zależy optymalnej relacji szybkości działania do ceny. To niewielkie urządzenie z niewielką liczbą napędów SSD z technologią NVMe oraz modułami IBM FlashCore Module (FCM) gwarantuje czasy reakcji na poziomie 70 µs. Pojemności, które można osiągnąć rozciągają się od 1,7 PB do 32 PB z zewnętrzną wirtualizacją i czterokierunkowym klastrowaniem. Wysoka pojemność i małe gabaryty to zasługa kompresji o współczynniku 2:1 oraz szyfrowaniu zgodnym z FIPS 140-2 bez jakiegokolwiek obniżenia wydajności. Na ocenę efektywności kosztowej tego modelu wypływa także relatywnie szeroki zakres wsparcia IBM Storage Expert Care.

Tam, gdzie konieczne są chmury obliczeniowe wymagające najwyższej wydajności i pojemności, swoje miejsce znajdzie IBM FlashSystem 7200. Jest to model, który świetnie się sprawdzi w obsłudze aplikacji sztucznej inteligencji oraz analizach w czasie rzeczywistym. W ramach pojedynczego systemu maszyna imponuje szybkim dostępem do danych na poziomie 2,3 mln operacji I/O i szerokości pasma 35 GB/s, a to za sprawą czterech 8-rdzeniowych procesorów i 1,5 TB pamięci podręcznej na obudowę. W obudowach rozszerzających można umieścić do 760 dysków zoptymalizowanych pod kątem NVMe.

Topowy model całej serii to IBM FlashSystem 9000. Jak się można domyślać, w tym przypadku nawet administratorzy korporacyjnego środowiska chmurowego o krytycznym znaczeniu i najwyższych wymaganiach co do wydajności, funkcjonalności, dostępności i bezpieczeństwa danych mogą spać spokojnie. Mamy tu to, co i w poprzednich modelach, tylko więcej i lepiej. Wyjątkową wydajność zapewniają cztery procesory po 16 rdzeni każdy i 1,5 TB pamięci podręcznej na obudowę. Szerokość pasma danych to 45 GB/s w ramach pojedynczego systemu oraz 4,5 mln operacji I/O na sekundę (IOPS). Dostępność danych gwarantuje dodatkowo podwójne zasilanie, dwa kanistry i nadmiarowe chłodzenie. W warstwie programowej użytkownicy otrzymują dodatkowo unikalne moduły FlashCore i opcje redukcji danych oparte na automatycznym warstwowaniu.

Wartość dodana warstwy storage

Zaletą całej rodziny jest wspólna platforma do zarządzania IBM Spectrum Virtualize oraz aplikacja IBM Storage Insight, które udostępniają jednolity, skonsolidowany widok pamięci masowej. Wbudowane alerty i powiadomienia, reagujące na nietypowe zachowania, zwiększają bezpieczeństwo danych. W ten sposób można przewidywać przyszłe problemy i im zapobiegać. “Nie można dokonać oceny atrakcyjności kosztowej bez omówienia kwestii finansowych – tu producent oferuje pożyczki oraz leasing rozwiązań IBM FlashSystem oraz usług z nimi powiązanych. Korzyści można szybko odczuć dzięki oprocentowaniu wynoszącemu nawet 0% aż przez 12 miesięcy. Można zatem od razu przystąpić do realizacji projektów modernizacyjnych, a sama inwestycja zwróci się nawet o 20% szybciej niż w przypadku płatności całej kwoty z góry” – ocenia Karol Płuciennik z Advatech.

Podsumowując, połączenie najlepszych technologii w przemyślaną linię produktów i atrakcyjne finansowanie daje szansę na to, aby IT było nie tylko inwestycją, ale dodatkowym napędem do przyśpieszania biznesu i generowania trwałej przewagi nad konkurencją. IBM FlashSystem doskonale się to tego nadaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *