Branża ITRynek

Inetum przejmuje spółkę JCommerce

Transakcja ta ma istotne znaczenie w kontekście rozwoju Grupy Inetum, ponieważ pozwala wzmocnić jej pozycję na rynku w Polsce, a jednocześnie podwoić wielkość lokalnej platformy nearshoringowej – poinformowali przedstawiciele Grupy.

Inetum przejmuje spółkę JCommerce
Na zdjęciu od lewej: Marek Pokorski, dyrektor generalny Inetum Polska; Alicja Kłodawska-Nieke, dyrektor finansowa Inetum Polska; Hugues Ruffat, Head of EEMEA Global Area chez Inetum

Przypomnijmy, że z ponad 300 pracownikami i portfolio skutecznych rozwiązań, spółka JCommerce zyskała pozycję partnera w cyfrowej transformacji dużych klientów z sektora usług finansowych, handlu i ochrony zdrowia zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, krajach skandynawskich, w Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii.

„Przejęcie JCommerce pozwala Grupie Inetum potwierdzić jej wiodącą, opartą o zespół 1250 pracowników, pozycję w Europie Wschodniej. Pozwoli ono na zwiększenie jakości i skali świadczonych przez Inetum w Polsce usług, realizację bardziej złożonych projektów oraz efektywniejsze wykorzystanie wspólnych zasobów, doświadczenia i kompetencji połączonych zespołów” – skomentował Vincent Rouaix, dyrektor generalny Grupy Inetum.

W 2021 roku przychody Inetum w Polsce wyniosły ponad 100 mln zł, co oznacza blisko 19% wzrost rok do roku. Zespól świadczy usługi IT wykorzystując dopasowane metodyki zwinne. W portfolio klientów znajdują się wiodące firmy z m. in. sektora finansowego, telekomunikacyjnego, energetycznego oraz lotniczego. Firma wspiera wiele innowacyjnych podmiotów specjalizując się w wykorzystaniu nowych technologii cyfrowych, wskazują przedstawiciele Inetum Polska.

 „Rok 2021 był dla Inetum Polska kolejnym rokiem silnego wzrostu. Dzięki znacznemu rozwojowi naszej działalności i wyraźnemu dopełnianiu się z JCommerce jesteśmy przekonani, że połączenie tych podmiotów będzie sukcesem, z obrotami na poziomie 50 mln euro w roku 2022” – wskazuje Marek Pokorski, dyrektor generalny Inetum Polska.

„Dzięki zaufaniu i zaangażowaniu zespołów Inetum jesteśmy w stanie zaproponować naszym aktualnym klientom wyjątkowy dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, a naszym pracownikom – obiecującą przyszłość w jednej z najbardziej dynamicznych grup na rynku” – podsumowuje Piotr Zyguła, dyrektor generalny JCommerce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *