Rynek

IOS7 bije rekordy popularności

Tydzień po premierze najnowszej wersji systemu iOS korzysta z niej już ponad połowa działających na świecie urządzeń przenośnych Apple! Android Jelly Bean gorszym wynikiem może pochwalić się po ponad roku.

IOS7 bije rekordy popularności

Z analiz firmy Chitika wynika, że statystycznie w ciągu tygodnia od premiery po najnowszą wersję systemu iOS sięgnęło aż 52% użytkowników iPadów i iPhone`ów. Cytowane przez redakcję Business Insider szacunki oparto na informacjach na temat urządzeń, z których wysyłane są zapytania do sieci reklam internetowej Chitika. Podobne wnioski płyną też z analiz przeprowadzonych przez specjalistów wyspecjalizowanej w usługach marketingu online firmy Fiksu. Według jej przedstawicieli system iOS 7 napędza już niemal 59% urządzeń mobilnych Apple.

Analitycy podkreślają, że tempo adopcji iOS 7 jest wyższe niż dynamika wzrostu popularności poprzednich dwóch generacji środowiska. W 2012 roku, w tydzień od premiery systemu iOS 6 korzystało z niego ok. 47,5% wszystkich urządzeń przenośnych Apple. Z kolei w 2011 roku, tydzien po premierze iOS5 z tej platformy korzystało ok. 27,5% wszystkich iPadów, iPod`ów i Phone`ów.

Przed premierą nowej wersji mobilnego środowiska operacyjnego Apple mówiło się, że iOS7 wprowadzi najbardziej rozległe zmiany od premiery iPhone`a pierwszej generacji. Pierwsze komentarze pozwalają sądzić, że były to słowa trochę na wyrost. Ale tylko trochę. iOS7 wprowadza m.in. nowy, bardziej czytelny interfejs obsługi, nowe narzędzia kontroli ustawień i powiadomień, lepszą obsługę wielozadaniowości, a także przesyłania danych i multimediów. iOS7 to także mechanizmy automatycznych aktualizacji aplikacji, ulepszony asystent Siri oraz nowa wersja przeglądarki Safari. Dzięki nowym mechanizmom bezpieczeństwa i narzędziom administracyjnym nowy iOS ma być też bardziej przyjazny klientom biznesowym. Jednocześnie większość nowych funkcji, to rozwiązania przynajmniej częściowo znane z rozwiązań konkurencyjnych – głównie środowiska Android. Niezależnie od tego są to jednak rozwiązania ułatwiające lub uprzyjemniające pracę z nowym systemem. Być może za tak szybką popularyzacją iOS 7 przemawia też chęć wypróbowania odświeżonego systemu. Na szybki wzrost popularności nowego środowiska operacyjnego z pewnością wpływa również wysoka sprzedaż nowych telefonów Apple. W ciągu trzech pierwszych dni sprzedaży nabywców znalazło 9 mln telefonów iPhone 5S oraz 5C.

Aktualizacja do najnowszej wersji systemu iOS jest możliwa od 18 września. Po iOS7 sięgnąć mogą użytkownicy telefonów iPhone 4, iPhone 4S oraz iPhone 5, tabletów iPad Mini oraz iPad trzeciej i czwartej generacji, a także odtwarzaczy iPod Touch najnowszej generacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *