Rynek

iSpot przejął sieć salonów Cortland

Umowę sprzedaży podpisano w połowie lutego, a zamknięcie transakcji i nabycie 100% udziałów Cortland Sp. z o.o. przez iSpot nastąpiło 31 marca. Oznacza to, że numer 1 Premium Reseller produktów Apple w Polsce przejął sieć salonów swojego największego konkurenta. Wartość transakcji nie została ujawniona. W nabyciu Cortland spółce iSpot doradzała firma CRIDO. 

iSpot przejął sieć salonów Cortland

W ramach obu spółek łącznie działa w całej Polsce 47 salonów – iSpot miał ich dotychczas 31, a Cortland 16. Zatrudnionych w nich jest ok. 600 osób – w tym 180 pracowników w salonach Cortland. Jak poinformowali przedstawiciele nabywcy, sklepy Cortland zaczną działać pod marką iSpot w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

“Zarówno iSpot, jak i Cortland notują duży wzrost sprzedaży, a ta transakcja, to wyjątkowa okazja do maksymalizacji naszego potencjału handlowego. Wspólnie, iSpot i Cortland, wprowadzać będą na rynek bogate portfolio produktów Apple i innych firm, zapewniając przy tym szerokie zaplecze magazynowe i wsparcie marketingowe” – skomentował Keith Busuttil, Chief Executive Officer w 1923 Investments, spółce matce iSpot.

Ponadto jeszcze w tym roku iSpot otworzy pierwsze salony Apple Premium Partner – nowego konceptu stworzonego przez Apple’a w celu rozwijania dużych sklepów we współpracy z partnerami.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *