Cloud computingInfrastrukturaPREZENTACJA PARTNERA

Metallic: Szybka do wdrożenia i skuteczna ochrona dla danych biznesowych

Promocja

Rosnąca powszechność usług chmurowych oraz nowoczesnych modeli pracy zdalnej i hybrydowej zasadniczo zmieniły potrzeby biznesowe w obszarze ochrony danych. W efekcie, łatwość wdrożenia i integracji, kompleksowość działania, a przede wszystkim – rozbudowana funkcjonalność pozwalająca na zapewnienie bezpieczeństwa danych przechowywanych i przetwarzanych lokalnie oraz w środowiskach chmury obliczeniowej to dziś powszechne wymagania stawiane przed zespołami IT w firmach. Takim potrzebom odpowiada rozwiązanie Metallic firmy Commvault.

Metallic: Szybka do wdrożenia i skuteczna ochrona dla danych biznesowych

Obecnie praca związana z obszarem IT dla wielu z nas charakteryzuje się podobnymi wyzwaniami. Są to m.in.: brak czasu na realizację wszystkich zadań, ciągła troska o bezpieczeństwo oraz zapewnienie elastyczności dostarczanych dla biznesu narzędzi. Warto zatem wykorzystać widoczne w skali świata trendy – świat podąża zaś w kierunku szybkiej adaptacji i integracji gotowych rozwiązań zamiast budowania od podstaw każdego systemu IT. Nikt z nas, może z wyjątkiem największych pasjonatów, nie składa już przecież w domu komputerów z części, czy też nie serwisuje swojego samochodu. Podobnie, w przypadku zarządzania środowiskami IT – aby móc skupić się na najważniejszych zadaniach konieczne jest korzystanie z gotowych elementów: czy to hiperkonwergencji, rozwiązań chmury czy też SaaS. Poniżej chciałbym krótko opowiedzieć o rozwiązaniu klasy SaaS (Software as a Service), w w obszarze którym się zajmuję tj. zabezpieczenia danych. Rozwiązanie BaaS (Backup as a Service), jest odpowiedzią na obecne wyzwania dla systemów kopii zapasowych.

Ostatnio miałem okazję testować i wdrażać dla klienta usługę BaaS Metallic. Klient postawił wymagania jak opisane we wstępie: „musimy zabezpieczyć dane w Office 365 oraz wybrane dane z laptopów, ale nie mamy czasu na zajmowanie się nowym rozwiązaniem ani nie mamy dla niego infrastruktury”. Od razu pomyślałem o rozwiązaniu, które testowałem tj. Metallic firmy Commvault. Co nam daje to rozwiązanie i dlaczego idealnie nadaję się do takiego – i nie tylko takiego – użycia? Krótkie wyjaśnienie poniżej:

 • Jest to model SaaS/BaaS – Commvault uruchomiony w chmurze Azure – pewne i znane rozwiązanie oraz możliwość natychmiastowego użycia bez inwestycji w infrastrukturę
 • System do ochrony jest gotowy w ciągu kilku minut z predefiniowanymi planami ochrony
 • Łatwe skalowanie – dla kopii M365 oraz laptopów mamy nielimitowaną ilość miejsca na składowanie kopii oraz mamy możliwość wyboru miejsca jego składowania (regionu)
 • Wysokie bezpieczeństwo poprzez ochronę przed ransomware, zaawansowane szyfrowanie, wykrywanie anomalnej aktywności oraz kontrolę dostępu do danych
 • Zgodność z regulacjami GDPR, ISO 27001 oraz SOC2 Type II
Metallic: Szybka do wdrożenia i skuteczna ochrona dla danych biznesowych
Rysunek 1. Metallic BaaS.

System Metallic pozwala na rozpoczęcie ochrony danych Office i laptopów po maksymalnie 1-godzinnej konfiguracji. Do zarządzania platformą Mettalic służy przejrzysty, ergonomiczny interfejs webowy, a codzienny monitoring działania systemu bezpieczeństwa sprowadza się właściwie do śledzenia raportów i alertów wysyłanych automatycznie na wskazany adres e-mail. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się zajmować:

 • Skalowaniem i zarządzeniem infrastrukturą
 • Cyklicznymi aktualizacjami systemów i oprogramowania
 • Monitorowaniem i skalowaniem wydajności
 • Dla backupu Office czy też laptopów skalowaniem pojemności
 • Projektowaniem, monitorowaniem i ciągłym polepszaniem bezpieczeństwa rozwiązania

SZKOLENIE Metallic: Prosta konfiguracja i bezpieczeństwo kopii danych

Weź udział w bezpłatnym szkoleniu i poznaj w praktyce możliwości wykorzystania rozwiązania Mettalic firmy Commvault na potrzeby zapewnienia efektywnej ochrony danych biznesowych w Twojej firmie. Nie zabraknie informacji na temat architektury rozwiązania, a także prezentacji pokazującej platformę Mettalic w działaniu.
Prowadzenie: Sławomir Marcisz, IT Architect, Netology

Zarejestruj się tutaj

Łatwe wdrożenie oraz minimalny wysiłek konieczny do zarządzania systemem pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można poświęcić na utrzymanie i rozwój innych systemów. Dodatkową zaletą wspomnianego systemu Metallic jest możliwość jego dalszej rozbudowy o backup:

 • chmury Azure, AWS – pliki, obiekty, VM, bazy danych
 • Kubernetes
 • MS Dynamics 365 oraz Salesforce
 • środowiska onpremise:
  • wirtualnego (VMware, Hyper-V)
  • fizycznego (Windows, Linux, Unix)
  • baz danych (SQL, Oracle, SAP HANA, AD)

Sławomir Marcisz, IT Architect, Netology

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *