Rynek

Na początku 2021 roku Netia uruchomi nowe centrum danych w aglomeracji warszawskiej

Data center Netii powstaje w Jawczycach ok. 10 km od centrum Warszawy. Nowy ośrodek ma być jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych obiektów tego typu w Polsce. Za jego pośrednictwem oferowane będą m.in. usługi kolokacji infrastruktury oraz rozwiązania chmurowych z linii NetiaNext.

Na początku 2021 roku Netia uruchomi nowe centrum danych w aglomeracji warszawskiej

Zdaniem przedstawicieli firmy Netia nowe centrum przetwarzania danych będzie jednym z najbezpieczniejszych obiektów w Polsce. Nowe centrum danych będzie dysponować ponad tysiącem m.kw. powierzchni serwerowej w 4 komorach. Taka powierzchnia pozwoli na umieszczenie w nowym data center niemal 520 szaf typu rack. Niezależnie od tego, według analiz firmy Audytel Grupa Cyfrowy Polsat – z uwzględnieniem Netii – dysponowała ok. 8 tys. m.kw. powierzchni kolokacyjnej, co stawia ją na pozycji lidera polskiego rynku centrów danych.

“Sprzedaż usług kolokacyjnych w naszym nowym data center w Krakowie spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów instytucjonalnych. Zainteresowanie przekracza nasze oczekiwania. Obserwujemy też niesłabnący popyt na tego typu usługi w centrum kraju, dlatego postanowiliśmy zainwestować w nowy obiekt również w tym regionie. Spodziewamy się, że jego pełna komercjalizacja zajmie nam kilka lat, jednak poprzednia rozbudowa DC w Warszawie przy ul. Poleczki pokazała, że nawet na tak konkurencyjnym rynku, jak warszawski, klienci doceniają nasze rozwiązania” – mówi Aster Papazyan, dyrektor generalny ds. rynku B2B i członek zarządu firmy Netia.

Nowy obiekt będzie wyposażony m.in. w innowacyjny system zasilania, który składać będzie się z trzech torów zasilania. Na etapie projektowania centrum danych duży nacisk położono również na zapewnienie wysokiej efektywności energetycznej oraz maksymalne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Dbałość o środowisko przejawia się również poprzez wykorzystanie w DRUPS energii kinetycznej zamiast tradycyjnych akumulatorów. W ramach inwestycji wartej łącznie ok. 79 mln zł powstanie też ponad 1,4 tys. m.kw. nowoczesnych powierzchni biurowych, które zostaną przeznaczone m.in. na biura zapasowe lub miejsca pracy dla specjalistów IT.

Sprzedaż usług oferowanych z nowego centrum danych ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Za pośrednictwem nowego centrum danych Netii oferowane będą m.in. usługi z zakresu kolokacji i dzierżawy serwerów dedykowanych, a także usługi chmurowe NetiaNext, w tym wirtualne data center na bazie technologii VMware. Nowe centrum danych zostanie oddane do użytku na początku 2021 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *