BranżaRynekPolecane tematy

nazwa.pl wyznacza standardy bezpieczeństwa w branży

Advertorial

Bezpieczeństwo cyfrowe to główny element długofalowej strategii nazwa.pl. Firma od początku 2018 roku systematycznie realizuje projekty zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa użytkowników internetu. Skupia się zarówno na podniesieniu bezpieczeństwa klientów, jak i użytkowników ich serwisów w trzech głównych obszarach: bezpieczeństwa systemowego, prawnego i infrastrukturalnego. Wyznacza w ten sposób standardy dla całego polskiego rynku.

nazwa.pl wyznacza standardy bezpieczeństwa w branży

Bezpieczeństwo naszych klientów to dla spółki nazwa.pl siła napędowa wszelkich podejmowanych działań. Wierzymy, że w dzisiejszych czasach to właśnie poczucie bezpieczeństwa stanowi wyznacznik zaufania klientów. Zaufania, które jest dla nas najważniejsze i dlatego właśnie we wszystkich działaniach na pierwszym miejscu stawiamy na to, aby świadczone przez nas usługi były bezpieczne. Chcemy, aby marka nazwa.pl stała się synonimem dla zwrotów bezpieczna domena i bezpieczny hosting.

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl, firmy nr 1 na rynku domen i usług hostingowych w Polsce

„Bezpieczeństwo naszych klientów to dla spółki nazwa.pl siła napędowa wszelkich podejmowanych działań. Wierzymy, że w dzisiejszych czasach to właśnie poczucie bezpieczeństwa stanowi wyznacznik zaufania klientów. Zaufania, które jest dla nas najważniejsze i dlatego właśnie we wszystkich działaniach na pierwszym miejscu stawiamy na to, aby świadczone przez nas usługi były bezpieczne. Chcemy, aby marka nazwa.pl stała się synonimem dla zwrotów: bezpieczna domena i bezpieczny hosting” – mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl, firmy nr 1 na rynku domen i usług hostingowych w Polsce.

Rozwiązania systemowe

Rok 2018 spółka nazwa.pl rozpoczęła mocnym akcentem, wprowadzając masowo protokół DNSSEC dla wszystkich domen swoich klientów. To forma ochrony zabezpieczająca internautów przed najczęściej spotykaną formą cyberataku, czyli phishingiem. Na koniec 2017 roku zaledwie ok. 1,6% nazw w domenie .pl było zabezpieczonych protokołem DNSSEC. Nazwa.pl w I kwartale 2018 roku objęła tym rozwiązaniem ponad 600 tys. nazw domen zarejestrowanych za jej pośrednictwem. Dzięki temu rejestr domeny .pl znalazł się na 4. miejscu najlepiej zabezpieczonych rejestrów w Europie. Poprzez wprowadzone rozwiązanie firma zabezpiecza ponad 90% wszystkich domen w Polsce chronionych protokołem DNSSEC.

„Podpisując wszystkie nasze domeny protokołem DNSSEC, postawiliśmy kropkę nad ‘i’” – twierdzi Krzysztof Cebrat. „Naszym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa polskich internautów. Systematycznie wprowadzamy rozwiązania chroniące właścicieli domen i ich klientów przed zagrożeniami wynikającymi z cyberataków. Chcemy, aby każdy, kto odwiedza stronę zarejestrowaną za pośrednictwem nazwa.pl, miał pewność, że znajduje się ona w bezpiecznej domenie” – dodaje. Kolejne wdrożenia to kwestia czasu. Pod koniec II kwartału 2018 roku spółka planuje wprowadzenie kolejnych rozwiązań systemowych z zakresu ochrony przed cyberprzestępczością.

Bezpieczna infrastruktura

Bezpieczeństwo cyfrowe to także bezpieczna infrastruktura IT. Dlatego nazwa.pl uruchomiła kolejne data center, zwiększając moc infrastruktury do 41 MW. Nowe klastry serwerów znajdują się w nowoczesnym, kompleksowo wyposażonym centrum danych firmy Atman w Warszawie. Ulokowanie data center w sercu Polski gwarantuje dostęp do krajowych, europejskich i światowych punktów wymiany ruchu Internetu. Kolejne centrum danych nazwa.pl zapewnia również klientom georedundancję świadczonych usług. Co to oznacza w praktyce?

„Nowe data center generuje nadwyżkę zasobów mocy obliczeniowej firmy. Do tej pory dane klientów nazwa.pl były przechowywane w najnowocześniejszych centrach danych w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniających najwyższy poziom ochrony danych. Po uruchomieniu kolejnej inwestycji, klienci nazwa.pl uzyskali dostęp do następnego, nowoczesnego ośrodka znajdującego się w stolicy kraju. Nowa lokalizacja – ze względu na zastosowane w niej rozwiązania – wpływa bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa przechowywanych informacji” – wyjaśnia Krzysztof Cebrat. „Nazwa.pl, jako nr 1 na rynku, jest zobligowana do wyznaczania najwyższych standardów dostępnych usług i bycia zawsze o krok dalej niż pozostali gracze. Zwiększając moc i możliwości, największy dostawca hostingu w Polsce dba o stabilność i szybkość działania usług. Położenie data center ma też niebagatelne znaczenie, zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i wydajności funkcjonowania całego systemu” – dodaje.

„Ważnym aspektem w zapewnieniu odpowiedniego funkcjonowania systemu jest fakt, że centra danych nazwa.pl podłączone są bezpośrednio do krajowych, europejskich i światowych światłowodowych punktów wymiany ruchu. „Dzięki temu klienci nazwa.pl mogą korzystać z łącznego przesyłu o przepustowości ponad 150 Gb/s! Moc wszystkich data center spółki to ponad 41 MW”– z dumą wyjawia Krzysztof Cebrat. Zastosowane rozwiązania pozwalają zminimalizować czas reakcji na zapytanie skierowane do danego serwera, co w praktyce przekłada się m.in. na szybkość działania strony www czy sprawność dokonywanych transakcji internetowych. „Nie bez znaczenia jest także fakt, że nazwa.pl ma serwery w Polsce, gdzie dane są chronione polskim i europejskim prawem” – podkreśla Krzysztof Cebrat.

Bezpieczeństwo prawne

Bezpieczeństwo prawne powierzonych danych to niezwykle istotna kwestia w strategii działań firmy. W tym obszarze nazwa.pl również wyznacza standardy. Spółka NetArt Registrar – należąca do nazwa.pl – jest jedyną w Polsce, która zawarła bezpośrednią umowę z ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Dzięki temu – jako jedyna firma w kraju – rejestruje domeny globalne bez pośredników. To unikalne w skali Polski porozumienie daje gwarancję, że dane przedsiębiorcy rejestrującego domenę są w jednych rękach. To pozwoliło nazwa.pl wprowadzić unikatową na rynku Ochronę Danych Abonenta dbając o bezpieczeństwo danych osobowych swoich klientów. Tym samym spełniła – jako jedyny rejestrator w Polsce – wymóg ICANN dotyczący publicznego rejestru WHOIS.

„Spółka stosuje się do zasady podwyższonej staranności, wyznaczając w ten sposób najwyższy standard rynkowy, niespotykany u większości innych firm w branży. Ma to bezpośrednie odzwierciedlenie w podejściu do zagadnień związanych z prawną ochroną danych. Dzięki temu klienci spółki mają gwarancję tego, że wszystkie kwestie związane chociażby z wdrożeniem rozporządzenia RODO są przestrzegane” – mówi Krzysztof Cebrat. Nazwa.pl, realizując usługę Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych, dokonuje precyzyjnej weryfikacji danych deklarowanych przez klienta z danymi faktycznymi. Dzięki temu powierzone dane osobowe – np. klientów aptek, pacjentów, uczniów itp. – mają profesjonalną, odpowiednio skonstruowaną ochronę wymaganą prawem.

Biznes lubi pewność

Ważne pliki, zawartość skrzynek e-mailowych, baz danych, aplikacje, strony internetowe to w obecnych czasach główne aktywa przedsiębiorstw, bez których nie można funkcjonować. Z tego powodu zadbanie o ich bezpieczeństwo jest podstawową kwestią. Swoje dane warto powierzyć firmie odpowiedzialnej, która – oprócz atrakcyjnej oferty – jest także wiarygodna. „Tę wiarygodność można poznać po wynikach pracy danej firmy, czyli – w przypadku usług hostingowych i rejestracji domen – rzeszy klientów, którzy wybrali nazwa.pl. Świadczą o tym niezależne badania prowadzone chociażby przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, który jednoznacznie wskazał nazwa.pl jako firmę nr 1 na polskim rynku” – mówi Krzysztof Cebrat.

Niezależne raporty, wyniki finansowe oraz najwyższe standardy usług przekładają się w przypadku nazwa.pl na zaufanie klientów, którzy od lat wybierają firmę jako swojego dostawcę usług. „Zaufanie w biznesie oparte jest na poczuciu bezpieczeństwa i pewności, że partnerzy biznesowi i klienci mogą nawzajem na sobie polegać. To właśnie oferuje nazwa.pl – kompleksowe podejście budujące wiarygodność i zaufanie w biznesie. Każdy, kto wybiera nazwa.pl, ma gwarancję i poczucie bezpieczeństwa systemowego, technologicznego i prawnego” – podsumowuje Krzysztof Cebrat.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *