AplikacjeRynek

Oracle Cloud zyska nowe rozwiązania do zarządzania danymi

Zakup firmy DataScience.com pozwoli na rozszerzenie funkcjonalności platformy Oracle Cloud m.in. o rozwiązania ułatwiające zarządzanie danymi na potrzeby zaawansowanych zastosowań analitycznych. Wsparcie dla mechanizmów Data Science oraz nowe narzędzia wspierające zarządzanie nieuporządkowanymi danymi mają pozwolić m.in. na łatwiejsze i pełniejsze wykorzystanie wbudowanych w usługi chmurowe Oracle algorytmów uczenia maszynowego.

Oracle Cloud zyska nowe rozwiązania do zarządzania danymi

Przedstawiciele Oracle poinformowali o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia firmy DataScience.com, która jest operatorem platformy wspierającej tworzenie jednolitego, łatwego do zarządzania środowiska pracy z danymi. Według zapowiedzi rozwiązanie DataScience pozwala uprościć m.in. obsługę narzędzi wykorzystywanych na potrzeby zaawansowanej analityki, a także ułatwić zarządzanie stosownymi projektami biznesowymi. Z oficjalnych informacji wynika, że zespoły zajmujące się projektami Data Science wykorzystują platformę amerykańskiej spółki na potrzeby organizowania pracy, dostępu do danych oraz budowania kompleksowych przepływów pracy w procesach projektowych. W efekcie, realne staje się zwiększenie efektywności pracy z danymi, ograniczenie kosztów operacyjnych, a także – uproszczenie działań związanych z wdrożeniem zaawansowanych metod przetwarzania danych w zastosowaniach biznesowych.

“Każda organizacja próbuje dzisiaj stosować model Data Science i uczenie maszynowe jako sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej, jednak brak odpowiednich narzędzi często powoduje, że projekty te nie są w pełni udane” – mówi Amit Zavery, wiceprezes Oracle, szef działu Cloud Platform. Według niego połączenie rozwiązań Oracle i DataScience.com pozwoli na rozszerzenie funkcjonalności platformy Oracle Cloud o narzędzia ułatwiające realizację operacji analitycznych i przetwarzania Big Data na potrzeby analiz predykcyjnych oraz optymalizacji biznesu. Duże znaczenie ma tu m.in. samoobsługowy charakter narzędzi DataScience.com. Wedle zapowiedzi po włączeniu do oferty Oracle Cloud platforma DataScience będzie wspierać szeroki zakres zintegrowanych rozwiązań SaaS i PaaS.

Przeczytaj również
Transition Technologies rozbudowuje swe struktury w Europie
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *