BranżaRynek

PLUGinFOUNDATION uruchamia działalność w Polsce

PLUGin społeczność wspierająca polską diasporę innowacyjną na świecie, świętuje oficjalny start własnej Fundacji w Polsce. Z tej okazji, 27 listopada br. w Google for Startups w Warszawie – poszukamy odpowiedzi na pytanie: “Jak budować świetne społeczności?”, obejrzymy konkurs dla startupów i poznamy zwycięzców Pitch to London oraz będziemy mieli okazję spotkać wiele ciekawych osobistości świata innowacji technologicznych.

PLUGin FOUNDATION Launch to oprócz okazji do świętowania także podsumowanie czterech lat działalności PLUGin Polish Innovation Diaspora – oddolnej inicjatywy łączącej Polaków i osoby związane z Polską, które pracują w kraju i za granicą – w sektorze technologicznym.

Zaczęło się od Londynu, gdzie powstało nasze pierwsze Community a potem dołączyły kolejne – we Wrocławiu, San Francisco, Paryżu, Nowym Jorku, Singapurze, Dublinie i Oslo. Teraz przyszła kolej na Warszawęi launch Fundacji” – mówi Jacek Ratajczak, współzałożyciel PLUGin. „Rejestracja Fundacji pozwoli nam na bardziej skoordynowane działania. Rozwój i wzmacnianie naszych lokalnych grup PLUGin jest dla nas priorytetem, bo to one stanowią “wtyczki” pomagające innym członkom społeczności w międzynarodowej ekspansji swoich biznesów. Pracujemy nad tym, aby jeszcze bardziej uaktywnić przepływ wiedzy, doświadczeń i kontaktów między nimi. Będziemy również wyróżniać osoby, które odznaczyły się wyjątkowym wkładem w promowanie polskich innowacji na świcie w ramach nagrody API – Ambasadorzy Polskich Innowacji” – dodaje Maciej Halbryt, Prezes Zarządu Fundacji i współzałożyciel PLUGin.

Podczas spotkania inaugurującego start Fundacji PLUGin w Polsce odbędzie się panel dyskusyjny „How to build great (business) communities?„. Prowadzi Jerzy Brodzikowski (HubHub), a wezmą w nim udział Beata Young (Women in IT i UTU Token); Dawid Adach (MD Bootstrap); Daniel Star (TDJ Pitango Ventures) oraz Ben Marks (Global Evangelist Magento). W jego trakcie odbędzie się także konkurs dla startupów “PITCH TO LONDON” przy współpracy z Angel’s Deni z udziałem jury, w którego skład wchodzą: Wojtek Fedorowicz (Managing Partner w TDJ Pitango Ventures), Mark Shaw (Serial Entrepreneur and Investor), Gary Stern (Investor w AngelsDen) oraz Jack Thompson (Head of Investor Relations w AngelsDen).

PLUGin to międzynarodowa społeczność, która łączy i wspiera polską diasporę innowacyjną na całym świecie. chaptery PLUGin prężnie działają w Londynie, Paryżu, Singapurze, Nowym Jorku, Dublinie, Oslo, San Francisco, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. Polish Tech Day – to flagowy event PLUGin. Organizowany jest w Londynie już od 2015 roku, który przyciąga ponad 250 osób z branży technologicznej rocznie.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *