Branża ITRynek

PLUGinFOUNDATION uruchamia działalność w Polsce

PLUGin społeczność wspierająca polską diasporę innowacyjną na świecie, świętuje oficjalny start własnej Fundacji w Polsce. Z tej okazji, 27 listopada br. w Google for Startups w Warszawie – poszukamy odpowiedzi na pytanie: “Jak budować świetne społeczności?”, obejrzymy konkurs dla startupów i poznamy zwycięzców Pitch to London oraz będziemy mieli okazję spotkać wiele ciekawych osobistości świata innowacji technologicznych.

PLUGinFOUNDATION uruchamia działalność w Polsce

PLUGin FOUNDATION Launch to oprócz okazji do świętowania także podsumowanie czterech lat działalności PLUGin Polish Innovation Diaspora – oddolnej inicjatywy łączącej Polaków i osoby związane z Polską, które pracują w kraju i za granicą – w sektorze technologicznym.

Zaczęło się od Londynu, gdzie powstało nasze pierwsze Community a potem dołączyły kolejne – we Wrocławiu, San Francisco, Paryżu, Nowym Jorku, Singapurze, Dublinie i Oslo. Teraz przyszła kolej na Warszawęi launch Fundacji” – mówi Jacek Ratajczak, współzałożyciel PLUGin. “Rejestracja Fundacji pozwoli nam na bardziej skoordynowane działania. Rozwój i wzmacnianie naszych lokalnych grup PLUGin jest dla nas priorytetem, bo to one stanowią “wtyczki” pomagające innym członkom społeczności w międzynarodowej ekspansji swoich biznesów. Pracujemy nad tym, aby jeszcze bardziej uaktywnić przepływ wiedzy, doświadczeń i kontaktów między nimi. Będziemy również wyróżniać osoby, które odznaczyły się wyjątkowym wkładem w promowanie polskich innowacji na świcie w ramach nagrody API – Ambasadorzy Polskich Innowacji” – dodaje Maciej Halbryt, Prezes Zarządu Fundacji i współzałożyciel PLUGin.

Podczas spotkania inaugurującego start Fundacji PLUGin w Polsce odbędzie się panel dyskusyjny “How to build great (business) communities?“. Prowadzi Jerzy Brodzikowski (HubHub), a wezmą w nim udział Beata Young (Women in IT i UTU Token); Dawid Adach (MD Bootstrap); Daniel Star (TDJ Pitango Ventures) oraz Ben Marks (Global Evangelist Magento). W jego trakcie odbędzie się także konkurs dla startupów “PITCH TO LONDON” przy współpracy z Angel’s Deni z udziałem jury, w którego skład wchodzą: Wojtek Fedorowicz (Managing Partner w TDJ Pitango Ventures), Mark Shaw (Serial Entrepreneur and Investor), Gary Stern (Investor w AngelsDen) oraz Jack Thompson (Head of Investor Relations w AngelsDen).

PLUGin to międzynarodowa społeczność, która łączy i wspiera polską diasporę innowacyjną na całym świecie. chaptery PLUGin prężnie działają w Londynie, Paryżu, Singapurze, Nowym Jorku, Dublinie, Oslo, San Francisco, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. Polish Tech Day – to flagowy event PLUGin. Organizowany jest w Londynie już od 2015 roku, który przyciąga ponad 250 osób z branży technologicznej rocznie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *