Elektronika użytkowaRynekPREZENTACJA PARTNERA

PS5 – specyfikacja i wszystko, co powinieneś wiedzieć o najnowszej konsoli Sony

Advertorial

PS5, to skrót od PlayStation 5, konsoli, której nie trzeba przedstawiać żadnemu amatorowi gier na najwyższym, światowym poziomie. Jej producent, firma Sony Interactive Entertainment postarała się o to, aby wspomniany model został okrzyknięty sprzętem wyposażonym w najnowocześniejszą technologię gier dostępną na rynku. Mamy do czynienia z szeregiem opcji dla graczy, którzy z ich pomocą wejdą na wyższy poziom rozrywki. Sprawdźmy.

PS5 – specyfikacja i wszystko, co powinieneś wiedzieć o najnowszej konsoli Sony

PS5 specyfikacja – co warto o niej wiedzieć

PS5 specyfikacja – to hasło przewija się w internecie setki razy i nic dziwnego. To dla miłośników gier bardzo ważna kwestia, chcą wiedzieć wszystko o konsoli, która zrobiła takie zamieszanie na rynku. Zacierali ręce na dzień, w którym konsola pojawi się w sprzedaży, aby móc dostarczyć sobie rozrywki na najwyższym, światowym poziomie. I nic dziwnego, bo godne uwagi jest wszystko. Uwagę przyciąga nie tylko wygląd konsoli, po wbudowany mikrofon, opcje z napędem blu ray, funkcje sprzętowe konsoli, realistyczne cienie etc.

PS5 dane techniczne – w zestawie mamy: konsolę, pad, komplet kabli (zasilania, ładowania do pada, HDMI 2.1), podstawkę pod konsolę, grę Gran Turismo 7, gra FIFA 23. Znajdziemy ją między innymi tu: https://www.euro.com.pl/konsole-playstation-5/sony-playstation-5-digital-edition-ps5-cfi-1216b.bhtml.

Najnowszą konsolę PlayStation charakteryzuje zestaw funkcji, w tym błyskawiczne ładowanie i naprawdę imponujące możliwości graficzne. Gracze szukają istotnych różnic – PS4 pro vs PS5 specyfikacja – takie hasło krąży w internecie z prędkością światła. I nic dziwnego. Jest o czym mówić. Można śmiało powiedzieć, że PS5 ma predyspozycje do zostania domowym centrum rozrywki dla każdego, bez względu na wiek.

Do dyspozycji graczy oddano ultraszybki dysk ssd. Dane są odczytywane z imponującą szybkością. Mamy do czynienia z pojemnością dysku wewnętrznego na poziomie 825 GB i prędkością odczytu 7,2 GB/s. Odnośnie do procesora graficznego wykorzystujemy potencjał RDNA 2 o mocy 10,28 teraflopa, więc możemy się spodziewać obrazów 4K z prędkością 120 klatek na sekundę. Jakość – genialna.

Playstation 5 – gry i bezprzewodowy kontroler

Premiera Playstation 5 miała miejsce stosunkowo niedawno, jednak odbiła się szerokim echem w świecie nowoczesnych technologii. Jednym z powodów, dla których wielu miłośników interaktywnej rozrywki nie może oderwać się od pada jest fakt, że na rynku możemy znaleźć wiele dobrych gier w całkiem nowej jakości. Większość tytułów na PS5 są w jakości 4K, co jest bardzo zaawansowaną grafiką w porównaniu z tym, co miały do zaproponowania poprzednie edycje.

Co ważne, obraz jest bardzo dokładny, dzięki czemu każdy gracz może dostrzec nawet najdrobniejsze detale podczas rozgrywki. Jest to bardzo dobra wiadomość dla fanów takich rodzajów gier jak strzelanki czy wyścigi samochodowe, ale nie tylko. Niesamowite wrażenia wizualne z pewnością zrobią wrażenie na miłośnikach jednego z najpopularniejszych tytułów na świecie – FIFA.

Każdy kto miał przyjemność “odpalić” poprzednie wydanie gry na PS4 błyskawicznie zauważy różnicę w jakości grafiki. Konsola nowej generacji pozwala dostrzec nawet niewielkie uszkodzenia murawy, co dodaje grze realistyczności. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że wszelkie efekty i animacje stworzone z myślą o oddawaniu strzałów także nie mają sobie równych.

Warto także zwrócić uwagę na pady, które z pewnością spełnią oczekiwania tych, którzy mieli już przyjemność grać na Playstation 4 od Sony. Zdaniem wielu amatorów rozrywki na wysokim poziomie stanowią bardzo wygodną opcję. Wszystko dzięki obecności kontrolera DualSense, który w stosunku do modelu DualShock 4 posiada więcej funkcji i szerszy zakres funkcjonalności. Wyróżniają się nowoczesną technologią, która w połączeniu z faktem, że PS5 charakteryzuje błyskawiczne wczytywanie gier, daje możliwość wejścia na zupełnie nowy poziom rozrywki.

Konsola Sony – usługi sieciowe i kultura pracy

PS5 robi wrażenie, mówiąc zarówno o technologii ray tracing, jak i mark ceny. Na uwagę zasługuje także sama kultura pracy, a w praktyce to, że bez względu na to czy mamy do czynienia z grami z płyty, czyli aktywnego napędu czt też dysku twardego, można śmiało powiedzieć, że praca odbywa się w bardzo cichy sposób. Konsola posiada dodatkową wentylację, ale mimo to nie emituje dużej ilości hałasu. Ponadto nie nagrzewa się szybko. Twórcy zadbali o to, aby wentylacja była na bardzo wysokim poziomie.

Warto pamiętać o tym, że konsola od Sony Interactive Entertainment z powodzeniem może konkurować z takimi produktami jak np. XBOX Series X. Konsolę Microsoftu posiada równie wielu fanów rozrywki audiowizualnej. Jednym z kluczowych powodów, oprócz np. pojemnego dysku SSD, dla których PS5 czy PS5 Pro specyfikacja tak dobrze radzi sobie na rynku jest niezakłócona komunikacja i dobrze działające usługi sieciowe. Większość komunikatów pochodzących z systemu wyświetla się bardzo płynnie i pozwalają reagować błyskawicznie – nawet podczas trybu multiplayer w grze internetowej. Urządzenie jest również dobrze dostosowane do korzystania z chat roomów, co dla wielu graczy jest niezwykle istotne.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *