PracaRynek

Spółka HomeToGo otworzyła biuro w Polsce i szuka programistów

Platforma z wakacyjnymi ofertami najmu, która od zeszłego roku szczyci się statusem jednorożca, otworzyła na początku roku w Krakowie centrum rozwoju oprogramowania. Firma planuje znacząco powiększyć swój zespół jeszcze przed końcem 2022 roku i obecnie szuka inżynierów na wiele stanowisk, z pomocą swojego partnera technologicznego – NFQ Technologies.

Spółka HomeToGo otworzyła biuro w Polsce i szuka programistów

Firma HomeToGo zadebiutowała w 2014 roku w Niemczech i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Obecnie platforma oferuje wakacyjny najem przez aplikacje mobilne i serwisy internetowe w 25 wersjach językowych, a nad jej rozwojem i obsługą klientów pracuje ponad 500 osób. W ubiegłym roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie osiągając wartość 1.4 biliona dolarów, tym samym dołączając do grona jednorożców.

„HomeToGo to jeden z naszych kluczowych klientów, dla którego od podstaw stworzyliśmy platformę i utrzymujemy dedykowany zespół inżynierów oprogramowania pracujący nad jej dalszym rozwojem. Krakowski zespół HomeToGo pomoże w tych pracach, które muszą przyśpieszyć ze względu na bardzo szybką ekspansję HomeToGo na świecie. Szukamy głównie doświadczonych programistów z kompetencjami w następujących obszarach: JVM, C#/.NET, +Javascript, Mobile native, Python, TypeScript i PHP, a także sztucznej inteligencji” – powiedział Paulius Insoda, CEO w NFQ Technologies.

Dodajmy, że HomeToGo zawiera miliony ofert od tysięcy zaufanych partnerów, w tym Booking, Vrbo i TripAdvisor. W serwisie można znaleźć domy wakacyjne, domki letniskowe, domki na plaży, apartamenty, mieszkania, łodzie mieszkalne, zamki, gospodarstwa agroturystyczne, a także wiele innych rodzajów kwater. Serwis umożliwia łatwe przeszukiwanie tej oferty łącząc takie parametry, jak cena, miejsce docelowe, terminy i udogodnienia.

Przeczytaj również
WWDC 2022: Debiutuje nowy, całkowicie przeprojektowany MacBook Air

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy prowadzić rekrutację na rynku z taką dużą liczbą zdolnych inżynierów, którzy mogą nam pomóc w zrealizowaniu naszej wizji świata z łatwo dostępnymi atrakcyjnymi wakacyjnymi ofertami najmu dla wszystkich. Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego procesu, który prowadzimy z pomocą naszych zaufanych partnerów z NFQ Technologies” – stwierdził Audrys Kažukauskas, CTO w HomeToGo. “Wejście NFQ do Polski było dla nas okazją do wysondowania, czy polscy programiści byliby zainteresowani pracą dla naszego startupu. Okazało się, że tak, dlatego teraz chcemy przyśpieszyć budowanie naszego krakowskiego zespołu. HomeToGo już w tym momencie należy do grona największych platform z ofertami najmu na świecie i chcemy dzięki dalszym innowacjom jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję na rynku. Polscy pracownicy będą w tym kluczowi”– podsumował.

Oferty pracy do centrum HomeToGo oraz NFQ Technologies można znaleźć na stronie NFQ: https://www.nfq.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *