Branża ITRynekPolecane tematy

Tylko dwóch kandydatów na nowego szefa Microsoftu?

Najpoważniejszymi kandydatami na stanowisko dyrektora generalnego firmy Microsoft mają być Alan Mulally oraz Satya Nadella. Tak przynajmniej twierdzą cytowane przez Bloomberg osoby związane z działaniami rekrutacyjnymi.

Tylko dwóch kandydatów na nowego szefa Microsoftu?
Alan Mullaly i Satya Nadella, dwaj najpoważniejsi kandydaci na stanowisko CEO firmy Microsoft

Alan Mulally, aktualny dyrektor generalny koncernu Ford Motor oraz Satya Nadella, obecnie wiceprezes firmy Microsoft odpowiedzialny za rozwój oferty rozwiązań korporacyjnych i chmurowych mają największe szanse na objęcie stanowiska, które niebawem zwolni Steve Ballmer. Z informacji Bloomberga wynika, że Tony Bates, Stephen Elop oraz trzecia z osób wskazywanej na dotychczasowej krótkiej liście mają istotnie mniejsze szanse w procesie rekrutacji. Nie jest jednak wykluczone, że ostatecznie nowym dyrektorem generalnym firmy Microsoft zostanie ktoś spoza tego grona.

Głównym zadaniem nowego dyrektora generalnego Microsoft będzie najpewniej zmiana modelu działalności i dywersyfikacja źródeł przychodów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rada nadzorcza koncernu z Redmond będzie starała się maksymalnie skrócić proces rekrutacji. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku. Steve Ballmer, dotychczasowy CEO koncernu Microsoft poinformował w sierpniu br., że ustąpi ze stanowiska w ciągu maksymalnie 12 miesięcy.

Cytowani w zachodnich mediach analitycy podkreślają, że głównym zadaniem nowego dyrektora generalnego Microsoft będzie najpewniej przeorganizowanie modelu działalności i dywersyfikacja źródeł przychodów, dziś mocno uzależnionych od sprzedaży oprogramowania – przede wszystkim systemów operacyjnych linii Windows oraz aplikacji biurowych pakietu Office. W przyszłości głównym źródłem wpływów koncernu ma być sprzedaż usług – głównie internetowych oraz mobilnych. Mocno prawdopodobne jest też dążenie do zwiększenia obrotów ze sprzedaży sprzętu.

Zastanawiające jest, że w kontekście trwającej rekrutacji po raz kolejny wymienane jest nazwisko aktualnego dyrektora generalnego firmy Ford. Przedstawiciele koncernu motoryzacyjnego ucinają jednak wszelkie spekulacje na temat jego ewentualnego odejścia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *