Cloud computingRynek

VMware: Podejście “Cloud-Smart” czyli swoboda wyboru właściwej chmury

Podczas VMworld 2021 zaprezentowano strategię wsparcia klientów w erze wielu chmur, wprowadzając usługi VMware Cross-Cloud, które mają zapewnić szybszą i inteligentniejszą ścieżkę do chmury dla przedsiębiorstw cyfrowych. Jak wskazują przedstawiciele VMware, ma to z kolei dać użytkownikom możliwość swobodnego i elastycznego budowania, uruchamiania oraz zabezpieczania aplikacji w dowolnej chmurze.

VMware: Podejście “Cloud-Smart” czyli swoboda wyboru właściwej chmury

Obecnie przeciętna organizacja wykorzystuje w swej działalności nawet około 500 aplikacji rozproszonych w wielu chmurach. 75% klientów firmy VMware korzysta z dwóch lub więcej chmur publicznych, a 40% z trzech lub więcej. Takie podejście oparte na wielu chmurach zwiększa szybkość aplikacji i innowacyjność, a także zwiększa elastyczność i odporność. Jednak środowisko wielochmurowe jest o wiele bardziej zróżnicowane, złożone i rozproszone niż to, czym organizacje zarządzały do tej pory. Złożoność często wymusza kompromisy między szybkim działaniem a zarządzaniem ryzykiem – skutkuje to wolniejszym działaniem i wzrostem kosztów, uważają specjaliści. Celem strategii VMware jest wsparcie klientów w eliminowaniu trudnych wyborów i wyzwań poprzez połączenie swobody i kontroli za pomocą chmury obliczeniowej typu multi-cloud.

“Multi-cloud to cyfrowy model biznesowy na najbliższe 20 lat, ponieważ poszczególne branże wymyślają się na nowo” – stwierdził Raghu Raghuram, CEO VMware. “Nie chodzi już o podejście ‘cloud-first’, ale o ‘cloud-smart’. Organizacje powinny mieć swobodę wyboru ‘właściwej’ chmury, w oparciu o strategiczne cele biznesowe. Dzięki naszemu podejściu jesteśmy przygotowani, aby wyjść naprzeciw klientom tam, gdzie są, i zabrać ich tam, gdzie chcą dotrzeć. Dajemy każdej organizacji okazję do przyspieszenia innowacji i kontrolowania własnego losu w erze wielu chmur” – dodał.

Usługi cross-cloud dla wszystkich aplikacji

Aby ułatwić poruszanie się w erze wielu chmur, VMware Cross-Cloud dostarcza 3 kluczowe korzyści: przyspieszone przejście, efektywność kosztową, elastyczność i kontrolę w każdej chmurze, zapewniają przedstawiciele VMware. Wskazują, że VMware Cross-Cloud rozszerza także możliwości przy obsłudze wielu chmur obliczeniowych – pozwala wybierać usługi potrzebne w danej chmurze, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom.

Usługa ta składa się z 5 podstawowych elementów:

  • Najnowocześniejsza platforma do budowania i wdrażania aplikacji w chmurze;
  • Infrastruktura chmury do obsługi i eksploatacji aplikacji korporacyjnych;
  • Zarządzanie chmurą do monitorowania i zarządzania wydajnością oraz kosztami aplikacji;
  • Bezpieczeństwo i łączność sieciowa, aby połączyć i lepiej zabezpieczyć aplikacje;
  • Cyfrowa przestrzeń robocza umożliwiająca pracownikom rozproszonym korzystanie z rozwiązań brzegowych w celu wdrażania i zarządzania aplikacjami typu edge-native.

Podczas VMworld 2021 zapowiedziano również szereg nowych innowacji, które obejmują usługi VMware Cross-Cloud, w tym:

  • Infrastruktura i zarządzanie w chmurze: innowacje w zakresie wielu chmur, które pomogą szybciej i bezpieczniej przenosić się do chmury, przyspieszyć modernizację aplikacji i przyjąć model operacyjny oparty na chmurze.
  • Aplikacje: wprowadzenie udoskonaleń w portfolio VMware Tanzu w celu zapewnienia deweloperom autonomii w tworzeniu i wdrażaniu aplikacji w dowolnej chmurze.
  • Edge: przedstawienie VMware Edge, portfolio produktów, które umożliwią uruchomienie i zarządzanie aplikacjami typu edge-native w wielu chmurach, w dowolnym miejscu.
  • Bezpieczeństwo sieci: nowe innowacje w zakresie bezpieczeństwa, zapewniające kompleksową architekturę Zero Trust wewnątrz i na zewnątrz środowisk chmurowych i aplikacji.

Firma ogłosiła także kilka innowacji w programie partnerskim, zgodnych ze strategią “customer first” i “partner-led”, w tym VMware Cloud Universal dla resellerów oraz VMware Success 360, która umożliwia partnerom z kompetencjami Master Services Competencies (MSC) po raz pierwszy zaoferować własne usługi w zakresie obsługi klienta na wszystkich etapach podróży z rozwiązaniami VMware.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *