Branża ITRynek

WWDC 2022: Debiutuje nowy, całkowicie przeprojektowany MacBook Air

Przedstawiciele Apple zaprezentowali nową wersję MacBooka Air. Wedle zapowiedzi jest to całkowicie przeprojektowana konstrukcja, wyposażona dodatkowo w procesor Apple najnowszej generacji. Nowy MacBook Air posiada smukłą obudowę w czterech wersjach wykończenia, większy wyświetlacz Liquid Retina o przekątnej 13,6 cala, kamerę HD 1080p, złącze MagSafe, funkcja szybkiego ładowania oraz szereg innych funkcji.

WWDC 2022: Debiutuje nowy, całkowicie przeprojektowany MacBook Air
Źródło: Apple

W porównaniu z poprzednią generacją, nowy MacBook Air ma większy, 13,6-calowy ekran Liquid Retina, kamerę FaceTime HD 1080p, czterogłośnikowy system dźwiękowy, baterię wystarczającą nawet na 18 godzin pracy oraz funkcję ładowania MagSafe.

„Całkowicie przeprojektowany MacBook Air jest smuklejszy, lżejszy i szybszy, ma większy wyświetlacz, lepszy aparat i baterię wystarczającą na cały dzień pracy, a do tego jest dostępny w czterech pięknych wersjach wykończenia. Tylko dzięki zastosowaniu procesorów Apple nowej generacji można zbudować tak cienki i lekki notebook, pozbawiony wentylatora, o wysokiej wydajności i możliwościach” — podkreśla Greg Joswiak, wiceprezes Apple ds. marketingu światowego „Procesor M2 trafił także do 13-calowego MacBooka Pro, który oferuje niesamowitą wydajność, akcelerację ProRes, nawet 24 GB pamięci operacyjnej i do 20 godzin pracy na baterii — dzięki czemu nasz przenośny notebook dla profesjonalistów jest jeszcze lepszy” – dodaje.

MacBook całkowicie przeprojektowany pod kątem nowego procesora

Wedle zapowiedzi, nowy MacBook Air ma zupełnie nową konstrukcję i został zbudowany od podstaw pod kątem maksymalnego wykorzystania potencjału procesora Apple M2.

Nowy komputer Apple mierzy zaledwie 11,3 mm grubości, waży 2,7 kg i ma wytrzymałą, całkowicie aluminiową obudowę. Wraz z nową odsłoną, do MacBooka Air powraca funkcja MagSafe, dająca użytkownikom dedykowany port ładowania, który jest łatwy do podłączenia, a jednocześnie chroni MacBooka Air przed przypadkowymi uszkodzeniami. MacBook Air oferuje wiele opcji ładowania, w tym zupełnie nowy kompaktowy zasilacz o mocy 35 W z dwoma portami USB-C, co pozwala ładować dwa urządzenia jednocześnie. Po raz pierwszy MacBook Air obsługuje także funkcję szybkiego ładowania, która umożliwia naładowanie do 50 procent w ciągu zaledwie 30 minut.

MacBook Air jest też wyposażony w dwa porty Thunderbolt do podłączania różnych akcesoriów oraz gniazdo audio 3,5 mm z obsługą słuchawek o wysokiej impedancji. Ponadto klawiatura Magic Keyboard ma pełnowymiarowy rząd funkcyjny z Touch ID oraz przestronny, najlepszy w branży gładzik Force Touch.

Kamera FaceTime HD 1080p i czterogłośnikowy system dźwiękowy

Nowy sprzęt został również wyposażony w kamerę FaceTime HD 1080p z większym przetwornikiem obrazu i bardziej wydajnymi pikselami, które zapewniają dwukrotnie wyższą rozdzielczość i lepsze działanie w słabym świetle od wcześniej montowanych.

MacBook Air nowej generacji jest również wyposażony w czterogłośnikowy system dźwiękowy, zintegrowany między klawiaturą a ekranem. Głośniki zapewniać mają lepszą separację dźwięku stereo i czystość wokalu. Ponadto trzy mikrofonowe matryce wspierane dedykowanym oprogramowaniem mają rejestrować wyjątkowo czysty dźwięk. Najnowszy MacBook Air obsługuje także przestrzenny dźwięk muzyki i filmów w systemie Dolby Atmos.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *