BiznesSztuczna inteligencjaPREZENTACJA PARTNERA

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie

Komentarz

Na przestrzeni ostatnich miesięcy sztuczna inteligencja była na ustach wszystkich, odmieniana przez wszystkie przypadki stała się w Polsce słowem roku 2023 r. Niewątpliwie AI to chwytliwy temat, jednak eksperci ostrzegają przed zaawansowaną technologicznie wersją „greenwashingu”, czyli „AI washing”, który możemy zdefiniować jako fałszywe wyolbrzymianie możliwości produktów wykorzystujących sztuczną inteligencję. Bezsprzecznie gwałtowny wzrost liczby i stopnia zaawansowania aplikacji wykorzystujących GenAI wzbudza uzasadnione obawy, że twierdzenia marketingowe niekoniecznie odpowiadają temu, co dostarczają firmy.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie

Marcowa konferencja AI w biznesie, która została zorganizowana przez Chaos Gears i AWS Polska, była odpowiedzią na realne potrzeby klientów, którzy nie tylko chcieli zapoznać się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w branży, ale przede wszystkim oczekiwali zademonstrowania możliwości generatywnej sztucznej inteligencji w praktyce.

Podczas demo uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć, jak działa chatbot codziennego użytku, asystent sprzedaży, wreszcie jak GenAI może usprawnić pracę zespołów badawczych czy obsługę klienta w firmie ubezpieczeniowej.

Ale generatywna sztuczna inteligencja to nie tylko szereg możliwości, ze sceny prelegenci przestrzegali przed lekkomyślnym wykorzystaniem darmowych chatbotów, które nie zapewniają bezpieczeństwa, ani prywatności bezcennym firmowym danym, które niejednokrotnie zostają bezpardonowo wykorzystane do trenowania popularnych modeli.

Rozwiązywanie rzeczywistych problemów biznesowych klientów i edukacja w zakresie tego, jak wdrożenie generatywnej sztucznej inteligencji może pomóc w uzyskaniu konkretnych i mierzalnych wyników w konkretnych przypadkach użycia, zdominowały nie tylko samą konferencję, ale i kuluarowe rozmowy.

Po rozmowach z uczestnikami, ale również naszymi klientami stało się jasne, że bez dobrze zdefiniowanego przypadku użycia GenAI, które uwzględnia priorytety organizacji i rozwiązuje konkretne problemy, wdrożenie generatywnej sztucznej inteligencji może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Informacje pochodzące z dokumentacji finansowej, technicznej, prawnej czy sprzedażowej są na wagę złota, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystasz ich potencjał, doświadczony zespół Data & AI w Chaos Gears przeprowadzi Cię przez cały proces implementacji GenAI, od sformułowania konkretnego use case’u po pełne wdrożenie GenAI, które przyniesie wymierne korzyści Twojej firmie.

Niezależnie od tego, czy masz już konkretną koncepcję, którą chciałbyś wdrożyć w swojej firmie, czy nie jesteś jeszcze pewien, od czego zacząć pracę ze sztuczną inteligencją – napisz do nas: genAI@chaosgears.com

W ramach indywidualnej konsultacji zweryfikujemy, w jaki sposób możesz wykorzystać potencjał
sztucznej inteligencji w kontekście konkretnych potrzeb biznesowych.

Od ChatGPT do YourGPT – zastosowanie GenAI do unikalnych potrzeb Twojej firmy

Od firm produkcyjnych, firm badawczych, banków, szeroko pojętej obsługi klienta, służby zdrowia po marketing – firmy z niemal każdej branży wykorzystują generatywną sztuczną inteligencję do optymalizacji swoich procesów i usług. A eksperci przewidują, że w miarę rozwoju tej technologii niektóre z sektorów ulegną radykalnej transformacji w nadchodzących latach.

Generatywna sztuczna inteligencja umożliwia osobom bez specjalistycznej wiedzy technicznej wykorzystanie w pełni potencjału, który tkwi w danych – a to wszystko jest osiągalne dzięki prostej interakcji w języku naturalnym.

Świat, w którym każdy może bez wysiłku poruszać się po ogromnych ilościach informacji, płynnie zadając pytania i odkrywając powiązania w danych staje się rzeczywistością, stąd coraz więcej przedsiębiorców zadaje sobie teraz pytanie dotyczące tego, w jaki sposób ich organizacja będzie korzystać z GenAI i na jakich kryteriach bazować podczas wyboru rozwiązania.

W odróżnieniu od Web3 czy technologii blockchain, z którymi wiązano gigantyczne nadzieje, a które w zderzeniu z rzeczywistością nie spełniły oczekiwań, Generative AI od samego początku przynosi klientom wymierne korzyści w różnych dziedzinach i branżach. GenAI posiada wciąż pewne braki, ale nawet w jej aktualnym stanie jej wykorzystanie sprawia, że przed organizacjami na całym świecie pojawiło się szerokie spektrum nowych możliwości. To bezprecedensowa innowacja, która może zapoczątkować nową erę kreatywności i na zawsze zmienić krajobraz technologiczny – mówi Tomasz Dudek, Data & AI Team Lead w Chaos Gears.

W błyskawicznie zmieniającym się świecie GenAI niemal codziennie pojawiają się nowe narzędzia, modele, frameworki i zastosowania GenAI, a gotowe platformy kuszą nas coraz to nowymi funkcjonalnościami. Jednak podczas wyboru rozwiązania szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to, w jaki sposób planujesz korzystać z GenAI i czy dana platforma lub produkt będą zgodne z Twoim przypadkiem użycia.

W odróżnieniu od darmowych chatbotów, szyte na miarę rozwiązania dostarczane przez Chaos Gears zapewniają całkowitą prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Nasze projekty opierają się na Amazon Bedrock – w pełni zarządzanej usłudze oferującej szereg dużych modeli foundation stworzonych zarówno przez Amazon, jak i wiodące firmy zajmujące się sztuczną inteligencją. Amazon Bedrock jest rozwiązaniem serverless, więc nie musisz martwić się o infrastrukturę i możesz bezpiecznie integrować i wdrażać możliwości Generative AI w swoich aplikacjach, korzystając z usług AWS, które już znasz – AWS Lambda czy AWS Fargate świetnie sprawdzą się jako backend takich aplikacji.

Wdrożenie GenAI wymaga proaktywnego podejścia, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojej organizacji odnieść sukces dzięki wykorzystaniu AI, napisz do nas. Niezbędne szczegóły znajdziesz tutaj:
https://share.chaosgears.com/articles/Chaos-Gears-Private-Generative-AI-Platform.pdf

Zastosowania GenAI w praktyce – branża turystyczna, finansowa i badawcza

Booking.com to serwis, którego nie trzeba przedstawiać, aby nakreślić skalę jego działalności, wystarczy wskazać, że serwis udostępnia 28 milionów ofert zakwaterowania i lokalizacji lotów w ponad 54 krajach, zarządzając ponad 150 petabajtami danych.

Dlaczego Booking.com zdecydował się korzystać z Amazon Bedrock? Zdaniem Thomasa Davey, Vice President of Big Data and Machine Learning w Booking.com, kluczowe jest to, że dzięki Amazon Bedrock można wybrać odpowiednie modele językowe i dostroić je za pomocą firmowych danych. Ponadto Thomas Davey podkreśla, że korzystając z Amazon Bedrock wyeliminowano ryzyko ujawnienia danych gromadzonych przez Booking. Efekt? Wykorzystanie GenAI sprawiło, że serwis dostarcza swoim użytkownikom jeszcze bardziej trafne rekomendacje, sprawiając, że wymarzony urlop jest na wyciągnięcie ręki, jak nigdy dotąd.

Generatywna sztuczna inteligencja szybko zyskuje na popularności w branży finansowej. W jaki sposób banki i inne instytucje finansowe czerpią korzyści z wykorzystania GenAI? Zastosowanie generatywnej sztucznej inteligencji w finansach polega na generowaniu nowych danych i spostrzeżeń, na podstawie których można podjąć lepsze i bardziej świadome decyzje finansowe, dzięki temu banki znajdują nowych klientów i poszerzają z nimi relacje, gdyż są w stanie im dostarczać spersonalizowane produkty i doświadczenia. Ponadto GenAI pozwala tworzyć realistyczne i bogate w informacje scenariusze, zaawansowane symulacje ryzyka, zarządzać ryzykiem kredytowym, czy wykrywać i zwalczać oszustwa finansowe.

Primary Financial Group to globalna, amerykańska firma zarządzająca inwestycjami finansowymi, która od ponad 140 lat pomaga 54 milionom klientów. Amazon Bedrock pomaga użytkownikom Primary Financial Group podejmować decyzje oparte na danych z większą dokładnością i szybkością, obniżając jednocześnie koszty tego procesu.

Czy generatywna sztuczna inteligencja może przyczynić się do przyspieszenia procesów badawczo-rozwojowych? Historia szwajcarskiej Clariant, jednej z wiodących firm branży chemicznej pokazuje, że za pomocą Amazon Bedrock można błyskawicznie przejść z fazy prototypownia do w pełni działającego chatbota, z którego korzysta 1000 użytkowników – a to wszystko w zaledwie 3 miesiące. Chatbot został wykorzystany przez firmę do zdefiniowania pomysłów wykorzystania GenAI w swojej działalności, dzięki temu udało się zidentyfikować ponad 100 potencjalnych zastosowań – od udoskonalenia i przyspieszenia procesów badawczo-rozwojowych, wsparcia zespołów sprzedaży w przygotowaniu spotkań po automatyzację odpowiedzi na e-maile klientów.

Jeśli jesteś zainteresowany integracją Amazon Bedrock ze swoim produktem lub chcesz stworzyć produkt zasilany Twoimi danymi, napisz do nas: genAI@chaosgears.com

Zespół Data & AI w Chaos Gears już 11 kwietnia 2024 r. wystąpi podczas AWS Community Day Poland, największej konferencji w Polsce zrzeszającą społeczność AWS. Na uczestników tegorocznej edycji konferencji czekają aż 4 ścieżki tematyczne. Eksperci Chaos Gears podczas swojego wystąpienia przyjrzą się bliżej budowie aplikacji opartych o GenAI, a w szczególności podejściu Retrieval Augmented Generation. Na słuchaczy będą czekać liczne praktyczne rady i narzędzia pomocne w rozwoju takich aplikacji. Zapraszamy!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *