Rynek

13 mln zł na rozwój Centrum Dostarczania Usług IBM w Katowicach

Dofinansowanie na stworzenie docelowo nawet 2000 miejsc pracy IBM otrzymał z Ministerstwa Gospodarki. Dotację przyznano w ramach “Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020”. Centrum Dostarczania Usług (Delivery Center) jest czwartym centrum usług IBM w Polsce.

IBM posiada w Polsce : Centrum Dostarczania Usług i Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa we Wrocławiu, Laboratorium Oprogramowania i Centrum Usług Finansowo-Księgowych w Krakowie oraz Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe w Gdańsku. W 2012 r. – w ramach programu ekspansji terytorialnej – firma otworzyła też regionalne oddziały handlowe w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Nowe centrum IBM dołączy do sieci ośrodków IBM świadczących szeroki zakres usług IT, w tym zarządzania systemami operacyjnymi serwerów, ochrony i bezpieczeństwa systemów, usług dla klientów końcowych, w tym utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania.

IBM rok temu poinformował o planach otwarcia Centrum Dostarczania Usług (Delivery Center) w Katowicach. Firma chce również pracować z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi nad wspieraniem rozwoju talentów i profesjonalnych kompetencji. IBM będzie współpracować z Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym i Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w ramach programu praktyk studenckich. Ma to stwarzać studentom możliwość zdobywania doświadczenia w obszarze zaawansowanych problemów informatycznych, w tym zajęć prowadzonych w środowisku wirtualnym tj. w modelu chmury obliczeniowej.

Wybór Katowic na lokalizację nowego centrum IBM, pokazuje ciągłe zaangażowanie naszej firmy w Polsce. Nowe centrum umożliwi nam nie tylko świadczenie zaawansowanych usług dla naszych klientów, ale przyczyni się również do zwiększenia rozwoju gospodarczego i kompetencji potrzebnych w całym regionie” – mówi Ales Bartunek, dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Katowice i region śląski oferują utalentowane zasoby rynku pracy, mocne zaplecze akademickie, oraz przyjazne otoczenie biznesu, co jest niezbędne dla naszego rozwoju” – dodaje.

Nowe centrum IBM dołączy do sieci ośrodków IBM świadczących szeroki zakres usług IT, w tym zarządzania systemami operacyjnymi serwerów, ochrony i bezpieczeństwa systemów, usług dla klientów końcowych, w tym utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania. Działalność operacyjną Centrum rozpoczęło w II połowie 2013 r.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *