SprzętRynek

18 października poznamy kolejne nowości sprzętowe Apple

Firma Apple zapowiedziała na 18 października br. o godzinie 19:00 czasu polskiego, wydarzenie online pod hasłem “Unleashed”, podczas którego zaprezentowane zostaną kolejne nowości sprzętowe – najprawdopodobniej będzie to nowa generacja komputerów Mac z MacBookami Pro i przeprojektowanym Mac Mini, a także nowe słuchawki bezprzewodowe AirPods 3. generacji.

18 października poznamy kolejne nowości sprzętowe Apple

Podczas wspomnianego wydarzenia – według niepotwierdzonych wciąż doniesień – przedstawiciele Apple poinformują o rozszerzeniu linii produktowej MacBooków o kolejną generację zawierającą półprzewodniki o nazwie M1X. Tym samym producent miałby odejść od chipów produkowanych przez firmę Intel, a stosowanych w laptopach i komputerach stacjonarnych Apple od 2006 roku. Nowy półprzewodnik Apple’a ma oferować 10-rdzeniowy procesor i 16- lub 32-rdzeniowy układ graficzny. Do tego 16 lub 32 GB zunifikowanej pamięci operacyjnej. Sugeruje się także, iż ten sam M1X dostępny będzie również w przeprojektowanym Mac Mini.

Nowe MacBooki mają być ponadto wyposażone m.in. w ekran mini-LED, złącze MagSafe i port HDMI. Użytkownicy prawdopodobnie będą też mieć do wyboru 14 oraz 16-calowy model. Oczekuje się również, że porzucony zostanie kontrowersyjny Touch Bar, na rzecz tradycyjnego rzędu klawiszy funkcyjnych.

Ponadto spodziewane jest także ogłoszenie daty premiery najnowszej darmowej aktualizacji oprogramowania dla komputerów Mac, o nazwie MacOS Monterey.

Wydarzenie zaplanowane na 18 października transmitowane będzie na żywo w witrynie Apple, na kanale YouTube firmy oraz za pośrednictwem aplikacji Apple TV na iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *