Rynek

20 kwietnia TenderHut zadebiutuje na rynku NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji TenderHut SA na parkiecie NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostanie 1 010 509 akcji serii B1 i 3 342 serii C1.

20 kwietnia TenderHut zadebiutuje na rynku NewConnect
ROBERT STRZELECKI WICEPREZES GRUPY KAPITALOWEJ TENDERHUT
FOT TOMEK PIKULA

Przypomnijmy, że TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa prowadząca działalność w trzech liniach biznesowych: outsourcing, wdrażanie systemów laboratoryjnych oraz venture building. W obszarze outsourcingu spółka rozbudowuje i umacnia swoją pozycję poprzez spółki SoftwareHut (systemy IT),  ExtraHut (UI/UX/design), ProtectHut (cyberbezpieczeństwo) oraz LegalHut (doradztwo prawne dla sektora IT). Sektor laboratoryjny reprezentowany jest natomiast przez spółki zależne Solution4Labs (wdrożenia LIMS) i Holo4Labs (Mixed Reality w laboratoriach). Z kolei w sektorze venture building spółka rozwija startupy z sektora PropTech/WorkTech – Zonifero, MedTech – Holo4Med i EduTech – Grow Uperion.

“Nie możemy się już doczekać naszego debiutu giełdowego. Przygotowujemy się do niego już od kilku lat. Status spółki publicznej to dla nas długo wyczekiwany prestiż i powód do dumy. Kluczowa jest dla nas transparentność w działalności i przyzwyczajamy do tego naszych inwestorów. Od lat publikujemy wyniki finansowe na naszej stronie internetowej i informujemy o wszystkich kluczowych wydarzeniach w social mediach. Dlatego myślę, że bez problemu sprostamy obowiązkom informacyjnym i dobrym praktykom panującym na NewConnect” – skomentował Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA.

Jak wskazują przedstawiciele Grupy, pandemia COVID-19 spowodowała, że osiągnięte przez nią w okresie 12 miesięcy ubiegłego roku wzrosty wyników finansowych z prowadzonej działalności były niższe, niż wcześniej zakładano. Pomimo tego, wartość przychodów netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w 2020 roku wzrosła do poziomu 46,11 mln zł, tj. o 23% w porównaniu do roku poprzedzającego. Zdecydowanej poprawie uległ również wskaźnik EBITDA, który za 2020 rok wyniósł 8,8 mln zł, co oznacza wzrost o 94% w stosunku do roku poprzedniego.

Przeczytaj również
Grupa TenderHut wchodzi na giełdę skąd chce pozyskać ponad 11 mln zł
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *