InfrastrukturaRynek

Dell prezentuje nowe komputery dla użytkowników biznesowych

Wśród nowości znalazły się m.in. komputery Latitude łączące funkcje laptopa i tabletu, przeprojektowane mobilne stacje robocze serii Precision, a także kompaktowe komputery stacjonarne z serii OptiPlex. Nowe produkty Dell Technologies mają cechować się rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa, wysoką wydajnością i energooszczędnością. Komputery z serii Latitude, Precision i OptiPlex zostały też wyposażone w oprogramowanie optymalizujące działanie sprzętu, tak aby zapewnić lepszą wydajność najczęściej wykorzystywanych aplikacji oraz poprawić efektywność i ergonomię pracy.

Dell prezentuje nowe komputery dla użytkowników biznesowych
Dell Latitude 9510

Nowe komputery z rodziny Dell Latitude mają zapewniać m.in. wydajność pozwalającą na osiągnięcie wysokiej efektywności pracy użytkowników niezależnie od warunków zewnętrznych. Wpływać na to ma m.in. długi czas działania na zasilaniu bateryjnym oraz rozbudowane funkcje łączności. Komputery te są dostępne m.in. z procesorami Intel vPro dziesiątej generacji i wspierają technologię Wi-Fi 6.

Dla wymagających użytkowników biznesowych

Flagowym rozwiązaniem tej serii jest model Latitude 9510 – jest to, zdaniem przedstawicieli producenta, najmniejszy, najlżejszy i najbardziej inteligentny komputer biznesowy z ekranem o przekątnej 15 cali. Co ciekawe, komputer ważący jedynie 1,4 kg jest w stanie działać na zasilaniu akumulatorowym nawet 34 godziny. Jest to pierwszy, oferowany komercyjnie, komputer osobisty zweryfikowany w ramach projektu Intel Athena. Projekt ten stanowić ma odpowiedź na rosnące potrzeby użytkowników końcowych w zakresie możliwości efektywnego korzystania z jednego sprzętu na potrzeby zastosowań służbowych i prywatnych oraz płynnego i bezpiecznego przechodzenia między takimi zastosowaniami. Projekt Athena zakłada m.in. wykorzystanie najnowszych rozwiązań koncernu Intel, a także technologii firm partnerskich.

Do rodziny Dell Latitude dołączyły też modele Latitude 7410 i 7310. Wedle zapowiedzi zapewniają one optymalne połączenie pomiędzy wydajnością, a mobilnością. Model Latitude 7410, który może również pełnić funkcję tabletu, to pierwszy biznesowy komputer osobisty firmy Dell wyposażony w panel 4K o niskiej emisji światła niebieskiego.

Nowe, mobilne stacje robocze Dell

Ofera komputerów Dell Precision została poszerzona m.in. o modele 5550 i 5750. Jak zapewnia producent, są to najmniejsze na świecie mobilne stacje robocze z ekranami o przekątnej 15 i 17 cali. Zostały zaprojektowane pod kątem profesjonalnych zastosowań związanych, przykładowo, z tworzeniem oprogramowania, grafiki, projektów CAD, a także analizy danych. Komputery te mogą być wyposażone m.in. w profesjonalne karty graficzne firmy NVIDIA oraz procesory Intel Xeon oraz Intel Core vPro dziesiątej generacji.

Dell prezentuje nowe komputery dla użytkowników biznesowych
Dell Precision 5550, 5750 i 7550

Wedle zapowiedzi nowe stacje robocze Dell Precision są certyfikowane pod kątem obsługi wybranych rozwiązań biznesowych i dysponują innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie odprowadzania ciepła. Nowy model Dell Precision 5750 przystosowano też do obsługi technologii VR i AR oraz przetwarzania danych pod kątem zastosowań związanych ze sztuczną inteligencją i złożonymi symulacjami biznesowymi.

Kompaktowe komputery stacjonarne

Nowością są też przeprojektowane maszyny typu tower z serii OptiPlex, a także nowe rozwiązania typu All-in-One. Komputery z rodziny OptiPlex są przeznaczone przede wszystkim do zastosowania w branżach, takich jak edukacja oraz ochrona zdrowia.

Sztuczna inteligencja w stacji roboczej

Nowe maszyny wyposażono także we wbudowane oprogramowanie Dell Optimizer. Jego funkcjonalność pozwalać ma m.in. na zoptymalizowanie działania sprzętu pod kątem preferencji użytkowników, bazuje m.in. na algorytmach sztucznej inteliencji. Z oficjalnych informacji wynika, że wbudowane w sprzęt oprogramowanie w sposób niewidoczny z punktu widzenia użytkownika poprawia ogólną wydajność aplikacji, usprawnia proces autoryzacji, eliminuje zakłócenia wpływające na efektywność wideokonferencji i pozwala na wydłużenie czasu pracy komputera na zasilaniu akumulatorowym.

„Od momentu zalogowania, aż do ostatniej wideokonferencji danego dnia — potrzebujemy komputerów, które dostosują się do naszego sposobu pracy. To właśnie dlatego wprowadzamy innowacje, które zapewniają większą inteligencję, dłuższy czas pracy akumulatorów, wydajne działanie głośników, kompaktowe konstrukcje i obsługę sieci 5G — a wszystko to przy jednoczesnym dążeniu do realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju” – podkreśla Darrel Ward, starszy wiceprezes ds. produktów dla klientów komercyjnych w firmie Dell Technologies. Uzupełnieniem dla oferty przeznaczonych do zastosowań biznesowych komputerów Dell Technologies jest platforma Unified Workspace zapewniająca scentralizowane i zautomatyzowane środowisko konfiguracji oraz zarządzania środowiskiem pracy użytkowników końcowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *