Branża ITRynek

AI Meetup: seria spotkań o sztucznej inteligencji w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wraz z Polskim Stowarzyszeniem Sztucznej Inteligencji, są patronami spotkań AI Meetup. Na pierwszym spotkaniu w Warszawie spotkało się prawie dwieście osób.

AI Meetup: seria spotkań o sztucznej inteligencji w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

Spotkali się, aby porozmawiać i posłuchać o sztucznej inteligencji w ramach cyklu spotkań AI Meetup. Obecnie społeczność AI Meetup skupia ponad 3000 osób w całej Polsce i stanowi największa taką grupę zainteresowanych tematyką sztucznej inteligencji.

W trakcie warszawskiego spotkania można było posłuchać o „głosie klientów”, czyli o tym jak ING Bank (jeden z partnerów AI Meetup)wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji w celu poprawienia jakości obsługi. Zastanawialiśmy się także, czy uczenie maszynowe działa, a także zgłębialiśmy problemy związane z rozpoznawaniem mowy przez komputery.

Punktem specjalnym programu było wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny sztucznej inteligencji. Nagrodę odebrał Szymon Bobek z Akademii Górniczo-Hutniczej, a uzupełnieniem był wykład o tematyce “Challenges in modelling of mobile context-aware systems”.

W trakcie wydarzeń spotykają są praktycy wykorzystujący technologię  i ludzie, którzy poszukują rozwiązań swoich problemów biznesowych z wykorzystaniem mechanizmów AI. Po prezentacjach mikrofon trafia do uczestników. Są nimi zazwyczaj ludzie posiadający  wizję tego co chcieliby osiągnąć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i zastanawiający się jak podejść do tego od strony technicznej.

Inicjatorem i organizatorem wydarzeń jest krakowska firma 2040.io – twórcy inteligentnego asystenta dla działów sprzedaży o imieniu Edward. Partnerami wydarzeń są ING Bank i Unified Factory.

Następne spotkanie odbędzie się w Krakowie, 12 kwietnia, a kolejne w Poznaniu, 17 maja. Informacje i zapisy znajdują się na stronie http://www.aimeetup.pl/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *